Na svém prvním turnaji v LET zvítězila anglická Alice Hewsonová na Investec South African Open ve Westlake. Velmi dobrý výkon Francouzky Manon Gidali a Agathe Sauzon, resp. 4e a 7e.

Angličanka Alice Hewson

Angličanka Alice Hewsonová zvítězila ve svém prvním turnaji na Ladies European Tour. @NECHAT

Turnaj rozhodně jako žádný jiný. Zatímco planeta se téměř přestala točit kvůli koronaviru a většina sportovců je technicky nezaměstnaná, jihoafrický Open skončil tuto sobotu poblíž Kapského Města. Byla to mladá Angličanka Alice Hewsonová, která na svém prvním turnaji v LET zvítězila s náskokem před místní Monique Smit a švédskou Emmou Nilsson. Skutečný výkon pro mladou 22letou ženu, která je na tiskové konferenci stále v oblacích: "Nemohl jsem žádat o lepší, to je úžasné, splněný sen." Ten pocit je nepopsatelný. Kluku, snil jsem o hraní na Ladies European Tour, ale nikdy jsem si nepředstavoval vítězství na svém prvním turnaji! "

Scénář hodný hollywoodského filmu, protože turnaj se hrál na poslední jamce. Po pohonu ztraceném pod stromem Alice Hewsonová udeřila do větve při svém druhém výstřelu a její míč se dokonce vrátil o několik metrů zpět. Skvělý třetí výstřel mu umožnil dokončit dobré dva metry od vlajky. Její putt za vrácenou par byl synonymem historického vítězství Angličanky. Velkým poražencem dne je německá Olivia Cowan, která měla za úsvitu 3 náskok třítaktůe a poslední kolo, a které nikdy nebylo tak blízko k zajištění prvního úspěchu v LET. Karta 77 s pěti bogey bez birdie ho snížila na 7e konečné místo.

Turnaj zakončily dvě francouzské ženy ve velkém stylu. Manon Gidali je jedním z mála tří hráčů, kteří dnes vrátili kartu 69 na obtížnou trať Westlake (pouze 14 hráčů končí ve třech kolech pod parem) a končí pěknou 4e místo, dokonce na poslední chvíli chybělo pódium kvůli birdie, který v 18. zvládla Emma Nilsson. Velmi dobrý den také pro Agathe Sauzonovou, autorku druhého nejlepšího skóre dne s kartou 70. 28letý Drômoise je v dobré kondici , protože zůstal na 12e místo na NSW Open, v Austrálii před dvěma týdny.