Rok francouzských žen (červen-červenec-srpen): léto s olympijskou vůní

Korunovace jihokorejského Inbee Parku, olympijského šampiona golfu 20. srpna v Rio de Janeiro před Lydií Ko, stříbrnou medailí a bronzovou medailí Shanshan Feng, se těší na světový ženský golf. Na francouzské straně Gwladys Nocera a Karine Icher, kteří spolu s Céline Herbinovou ukázali nejlepší Bleues ze tří majorů v červnu a červenci, nemohli dělat lépe než 39. a 44. místo. Léto bude také poznamenáno velkým vítězstvím Isabelle Boineau na LET, na konci července při otevřeném Skotsku.
Autor: Agatha Crispy

20160822_AnneeFrancaises_červen červenec srpen_00

Zleva doprava: Lydia Ko, Inbee Park a Shanshan Feng - © Getty Images

srpen

Karine Icher a Gwladys Nocera, dvě nejlepší francouzské ženy na světovém žebříčku 11. července 2016 (60. a 147. místo), byly automaticky dvěma zástupci tříbarevného ženského golfu na olympijských hrách v Rio de Janeiro. Tímto relativně snadným výběrem byli tedy oba hráči ve věku 37 a 41 let odměněni za celou svou kariéru na velmi dobré úrovni, protože kritérium pouze hodnocení Rolex ponechalo pro uchazeče na poslední chvíli malý prostor. , Ale mezi účastí a hraním existuje svět. Žádný zázrak pro trikolorní duo v tomto ženském olympijském turnaji, který byl sporný od 17. do 20. srpna v Reserva de Marapendi v okrese Barra da Tijuca, na velkých předměstích v Rio (kurz 5944 metrů, par 71).

• Gwladys Nocera a Patricia Meunier-Lebouc, olympijská referentka pro ffgolf - © Agatha Crispy

Gwladys Nocera skončila 39. na +6 a podepsala karty 73, 71, 74 a 72 (+6). Karine Icherová je na +44 10. s postupnými kartami 73, 72, 73, 76. Musíme přiznat zklamání. Zejména proto, že rozsah tohoto olympijského turnaje, snížený na 60 hráčů a vyloučení značného počtu nejlepších na světě (ze dvou na čtyři možné hráče, dokonce i pro silné národy), byl, slovy Karine Icher před těmito hrami „Nejslabší z roku“. Po smíšeném žebříčku Grégoryho Bourdyho (21.) a Juliena Quesna (55.) na olympijském turnaji mužů proto francouzský golf nebyl na karnevalu v Riu de Janeiro.

Gwladys a Karine chyběly alespoň jeden pěkný den, stejně jako ty úspěšné Bourdym na začátku turnaje (67 a 69). Nebo ještě lépe: neobvyklá karta jako u ruské Maria Verchenové, 62 (-9!) V posledním kole 20. srpna. Verchenova umístila 41. místo na +5 s Icherem a Nocerou po třech kolech. Rus získal devět birdie a jednu jamku v par 62 # 3, vylezl na pětadvacet míst a skončil na 4. místě na -16. Nic se však nemusí starat o první tři ...

Na konci závodu se objevila Inbee Park, jihokorejská dlouhá jednička na světě a nejmladší hráč, který vstoupil do Síně slávy (loni v červnu, oznámení na mistrovství žen KPMG PGA), nasycený golfem a demotivován. , opakovaným zraněním palce. Balíček v červenci pro US Open a British Open, 1 let, shromáždil veškerou svou duši a techniku, aby se vydal na olympijskou zlatou medaili, která definitivně zvětšuje jeho seznam cen. S konečným skóre -28 nenechala žádnou šanci pro mladou 16letou hráčku, která ji dnes vystřídala ve hře na světový golf. Lydia Ko, novozélanďan korejského původu, je přesto výborná na 19. místě -2, stříbrná medaile popadla se třídou a panache finální birdie na 11. Bronzová medaile získala čínský Shanshan Feng, 18. až -3. Pódium velmi skvělých hráčů, které ctí dámský golf.

červenec

US Open, skotský, britský ... Nocera, Boineau a Icher!

Valentine Derrey, Gwladys Nocera a jeho nejmladší Sébastien Clément, v červenci na US Open - © Agatha Crispy

Valentine Derrey, Gwladys Nocera a její mladší bratr Sébastien Clément v červenci na US Open - © Agatha Crispy

V červenci 2016 byly v programu na tento měsíc tři zajímavá místa. V jednom: US Open, třetí major sezóny, hrál od 7. do 10. července v golfovém klubu CordeValle v San Martin, hodinu jízdy od San Francisco. Ve dvou: Scottish Open, napadený u Dundonald Links od 22. do 24. července. Ve třech: Britové otevřeni, čtvrtá hlavní sezóna, od 27. do 31. července ve Woburn Golf Club, nedaleko Londýna. Pokaždé tam stála Francouzka. A jak Isabelle Boineau, vítězka Scottish Open a která v 27 letech vyhrála první velké vítězství své kariéry! Již 5. v Lacoste Ladies Open ve Francii v roce 2014 a znovu 5. v 2016 vydání Lalla Meryem Cupu v Maroku loni v květnu si Marseillaise zvolila svůj turnaj, aby zářil. Tento skotský Open, který získal dotaci 500 000 eur a šek na 75 000 eur pro vítěze, mu umožnil dramaticky vstoupit do evropského žebříčku.

Příští 8. září na ISPS Handa Ladies European Masters (Hubbelrath, Německo) vyjde Isabelle Boineau v hodnocení 2016 na prozatímním čtvrtém místě, hned za americkou Beth Allen, skotskou Catriona Matthew a čínskou Shanshan Feng obnovení LET, po dlouhém přerušení kvůli olympijským hrám v Rio de Janeiro. Díky tomuto skvělému výkonu na konci července na Dundonald Links je Isabelle jako jediná francouzská žena dosud v evropském žebříčku dobře známá. Za sebou musíte jít do 23. a 28. pozice, abyste našli Gwladys Noceru a Karine Icher. Posledně jmenovaný však svou práci vykonával v červenci, zejména u dvou Velitelů, kteří byli na programu.

10. července na US Open v San Martin (vítězství pro americkou Bretaň Lang) je Gwladys Nocera na 38. místě poté, co byla jedinou ze čtyř francouzských žen zapojených do řezu. Karine Icher, ani Jade Schaeffer ani Valentine Derrey (první US Open pro Jade a Valentine, kteří se skvěle pozvali díky kvalifikaci získané na konci května v Anglii!) Opravdu se podařilo prodloužit jejich kalifornský pobyt. 31. července na britském open ve Woburn (vítězství thajské Ariya Jutanugarn) skončila Karine Icherová na 25. místě a zlepšila její známku 32. na začátku dubna v Ana Inspiration v Rancho Mirage. Isabelle Boineau a Gwladys Nocera neprocházejí řezem, což potvrzuje pravidlo: ve čtyřech Majorech, které již byly napadeny v roce 2016, nikdy nebyl více než jeden trikolorní hráč, který by se na víkend pozval.

K zvrácení tohoto trendu existuje pouze mistrovství Evian od 15. do 18. září. Isabelle Boineauová, která se díky vítězství na Scottish Open kvalifikovala na pátou majorku sezóny, a Céline Herbinová - zajištěna účastí ve francouzské majorce od jejího titulu koncem roku 2015 na French Open a jehož vynikající umístění bylo zaznamenáno 11. na LPGA Tour 17. července na Marathon Classic v Corningu ve státě Ohio (vítězství Lydie Ko) - bude mezi francouzskými ženami, které budou bojovat v Evianu, takže konečně existuje výjimka z pravidla.

červen

Céline Herbin "Major", Karine Icher 3. v LPGA

Zleva: Celine Herbin, v červnu na KPMG se svým lesním strážcem „Olive, la femme de Popeye“, vpravo: Marion Ricordeau a její mladší manžel Inigo, v červnu na KPMG - © Agatha Crispy

Vlevo: Céline Herbin, v červnu na KPMG se svým lesním strážcem „Olive, manželka Popeye“, vpravo: Marion Ricordeau a její mladší manžel Inigo, v červnu na KPMG - © Agatha Crispy

Červen byl poznamenán prvním vystoupením Céline Herbin na velkém turnaji: 46. v KPMG Women PGA Championship, 12. června v Sammamishu poblíž Seattlu. Pokud jde o první major její kariéry, vítězka Lacoste Ladies Open of France 2015, byla dobře obklopena, protože s ní byly na začátku čtyři další francouzské ženy, Gwladys Nocera, Karine Icher, Marion Ricordeau a Joanna Klatten. Na velkolepém, ale velmi náročném zalesněném toku Sahalee na severozápadním pobřeží Spojených států (nedaleko od Vancouveru a Kanady), Céline Herbin ukázala výjimečnou mysl. Již složité první kolo, velmi daleko od nejlepších, na +5. Bas-Normande trpěl těžkou anginou a musel bojovat 5:40 na hřišti s 25 minutami čekání v dešti na začátku jedné z posledních jamek, protože strany se během dne "naskládaly". ,

Přes její zpoždění ve skóre, to byla ona, Céline, která bude jako jediná z pěti Blue projít řezem, nastavená na +7 večer druhého kola. Ricordeau a Icher zmeškali víkend o jeden bod, Nocera o tři body, zatímco Joanna Klatten, trpící akutní bolestí zad, ve čtvrtek ráno propadla. Zatímco mladý kanadský Brooke Henderson vyhrál první play off s Lydií Ko (světová jednička a vítěz Ana Inspirace na začátku dubna), Céline Herbin byla na 1. místě, i když velmi slabá jeho angina, dokončil druhý Major sezóny. Potvrzení jeho prvních skvělých výkonů na LPGA Tour letos.

Těsně před tímto KPMG Women's PGA Championship byla Céline Herbin skutečně 22. na ShopRite LPGA Classic v Galloway, 5. června v New Jersey. Turnaj na tři kola, rozhodně „zmanipulovaný“ mnoha nejlepšími na světě, ale tam, kde měla Karine Icherová za sebou, obsadila velmi dobré třetí místo díky 62 rekordům ve druhém kole. Pro Ichera to bylo deváté „pódium“ za jedenáct sezón na LPGA Tour. Ale stále ne toto vítězství, po kterém se Castelroussine nepřestal honit od svého debutu na americkém okruhu ...

Pokud jde o Ladies European Tour (LET), byl červnový kalendář zkrácen na jediný turnaj: Tipsport Golf Masters, v golfovém klubu Plzeň v České republice. Tento tříkolový turnaj, který byl napaden od 17. do 19. června a vyhrál dánská Nanna Koerstz Madsen, umožnil Sophie Giquel-Bettan, 8., vrátit se do top 10 turnaje na evropském okruhu. Což může pro Bretona z Ploërmelu před koncem sezóny 2016 přinést krásné věci, zejména proto, že let od září do prosince nabídne LET hráčům nejvíce turnajů a tím i příležitost hráčům, Francouzi v zejména.