Hideki Matsuyama je druhým Japoncem v historii golfu, který vyhrál mistrovství WGC-HSBC na Eropean Tour. Získal svůj první titul mistra světa s enormním celkovým skóre 265 (-23). Se 7 údery před Henrikem Stensonem a Danielem Bergerem (-16). Grégory Bourdy a Alexander Levy skončili na 52. a 58. místě.
Fotografie: DR

24letý hráč si dnes ráno postavil tričko v Sheshan International Golf Club o 3 délky lépe než jeho nejbližší soupeř, obhájce titulu Russel Knox. Nikdo to nedokázal chytit. Vrátil kartu 66 bez chybných kroků, celkem tedy -23.

Henrik Stenson remizoval na druhém místě s neposkvrněným 65 z jakéhokoli bongey a vyšplhal na první místo v závodě do Dubaje, v předvečer výkopu finálové série. Dany Willett je proto po týdnu zklamáním sesazen z trůnu.

Amércin Daniel Berger také skončil na -16, jeden úder před světovou jedničkou 3, Rory McIlroy a další Američan Bill Haas.

Grégory Bourdy obsadila 52. a Alex Levy 58. v tomto velmi lukrativním turnaji v eurech a bodech, více než 40 000 v těchto místech.

Matsuyama proto šel ve stopách Isaa Aokiho, který před 33 lety vyhrál European Open. Stal se také prvním Japoncem, který vyhrál individuální turnaj mistrovství světa.

Toto vítězství je v kontinuitě dobré sezóny a hry k věci. Vyhrál v Japonsku a poslední dva týdny skončil na CIMB Classic druhý. Tyto výsledky ho vynesly do světové top 10, toto pondělí obsadí 6. místo.

"Toto dnešní vítězství otevírá vyhlídky na to, že v Major League bude mít lepší výsledky než v minulosti." Mým dalším cílem je vyhrát grandslamový turnaj. Udělám vše pro to, abych se co nejlépe připravil na tyto další události. "

"Na začátku hry jsem byl opravdu nervózní, ale na první jamce jsem dokázal zahrát birdie." Dostalo mě to do rytmu a poté jsem se s jistotou plavil.

Opravdu nevím, proč jsem tento týden hrál dobře. Ze tří účastí jsem musel dvakrát odstoupit a loni jsem nehrál dobře. Ale rozběhl jsem se dobře, opravdu jsem nezměnil svůj švih. Ale velký rozdíl je v tom, že už tři týdny se mi daří opravdu dobře. "

Zdroj: European Tour