Nick Dunlap (20) dosáhl historického úspěchu, když vyhrál jako amatérský hráč American Express, turnaj PGA Tour. Je prvním, kdo dosáhl tohoto výkonu od Phila Mickelsona v roce 1991. Američan odolal tlaku profesionálů, včetně Christiaana Bezuidenhouta, Kevina Yu, Xandera Schauffeleho, Justina Thomase a Sama Burnse. Nakonec zvítězil díky čtyřem kolům (64, 65, 60, 70) s celkovým skóre -29.

Nick Dunlap, první amatér, který vyhrál na PGA Tour od Phila Mickelsona

Nick Dunlap, jeho přítelkyně, jeho rodiče a jeho trenér a trofej American Express — přes X @PGATOUR

Zápletka

vlevo tři tahy dopředu, Dunlap měl těžké chvíle s double bogey na 7, kde poslal svůj míč do vody. Pak ustoupil Sam Burns, který zahrál pět birdie na deseti jamkách. Ale hráč Ryder Cupu praskl na konci dvěma po sobě jdoucími double bogey na 17 a 18, takže Dunlap se vrátil na svou výšku. Vítěz US Amateur ukázal svůj klid, když potopil dvoumetrový putt za par na 18 a zpečetil své vítězství.

Historický počin

Dunlap je druhým nejmladším vítězem soutěže PGA Tour od druhé světové války, pozadu Jordan Spieth. Především je prvním amatérským hráčem, který po 30 letech vyhrál na americkém okruhu, a připojil se tak ke svému idolu Phil Mickelson, který triumfoval v Northern Telecom Open v roce 1991. Je také prvním amatérským vítězem turnaje Swing 5, kvalifikačního minižebříčku Podpisové akce sezóny.

Bezuidenhout, nejbohatší

Dunlap sice vyhrál trofej, ale kvůli svému statusu amatérského hráče se mu šek v hodnotě 1,5 milionu dolarů slíbený vítězi nevešel. Je to proto Bezuidenhout který obdržel největší cenu turnaje s 900 000 $. Jihoafričan podepsal vynikající kartu 65 s pěti birdie a eagle na 15, což mu umožnilo na chvíli se ujmout vedení v klubovně. Nakonec skončil druhý s remízou Xander Schauffele a Justin Thomas, kteří vrátili karty 66 a 67, resp.

Barjon a Pavon, nerozluční

Dva Francouzi, kteří se účastní tohoto turnaje, Paul Barjon a Matthieu Pavon, skončil na 39. místě, s celkovým počtem 271 (-17). Dva hráči z jihozápadu narození ve stejném roce (1992) spolu odehráli čtyři kola a v neděli vrátili stejné karty 70. Oba zahráli double bogey s míčkem ve vodě na paru 3 na returnu. Stadionový kurz. Pavon zahrál tři birdie oproti dvěma Barjonovi, který na 2 zahrál parádní eagle, když vrátil klínovou ránu ze 120 metrů. Pavon klesl o čtyři místa v žebříčku Swing 5 a již se nekvalifikuje na druhý Signature Event na Pebble Beach. Stále má šanci si to vynahradit na Farmers Insurance Open příští týden

Přístup k výsledkové tabulce: Klikněte zde