Jako každý rok vítá Tiger Woods zmenšené hráčské pole na svém turnaji na Bahamách: Hero World Challenge. S celkovým skóre -18 je to konečně  Viktor Hovland, který vítězí o krok před Scottiem Schefflerem.

Hero World Challenge titul pro Viktora Hovlanda

© HeroWorldChallenge přes Twitter

Hero World Challenge a zejména poslední kolo nám nabídne podívanou! Lídr na začátku posledního kola s pěti ranami v předstihu Collin Morikawa se zdál být pevně usazen na prvním místě a všichni pozorovatelé předpovídali vítězství světové dvojce.

Golf je však těžké předvídat. Po dvou double bogey a přechodu na +5 se dvojnásobný vítěz majora rychle střelil do nohy, zatímco jeho soupeři řetězili dobré údery. Jeho poslední kolo za 76 (+4) se mu stane osudným pro vítězství. Skončil pátý s -14.

Je to nakonec Viktor Hovland, kdo získal titul. Přes dvě bogey na jamkách 17 a 18 (a další na 12) zahrál Nor v posledním kole 66 (-6). Zlomovým bodem turnaje byla sekvence dvou eaglů na jamkách 14 a 15, která mu umožnila dostat se do vedení s -19.

Turnaj nakonec dokončil s -18 a udržel se o krok před Scottiem Schefflerem. Ke svému mladému rekordu přidal Hero World Challenge a převzal trofej z rukou hostitele: Tigera Woodse.

Získal tak své čtvrté vítězství na PGA Tour v pouhých 24 letech. Mladý Nor tímto vítězstvím prochází z 9. na 7. místo světového žebříčku.

Kartu dne, která se rovnala nejlepší kartě týdne, vrátil Justin Thomas. Hráč narozený v Louisville hraje 64 (-8) s osmi birdie, jedním eaglem a dvěma bogey. Vstoupil tak do top 5 s -14.

Další pozoruhodný obrázek tohoto posledního kola: Henrik Stenson a Jordan Spieth obdrželi po dvou trestných ránách poté, co si spletli odpaliště a špatnou jamku. Oba muži skončili předposlední a poslední a raději se situaci v rozhovoru zasmáli, než aby plakali.

Chcete-li najít kompletní žebříček Hero World Challenge: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.