Gemma Dryburgh se ve 29 letech zařadila do okruhu vítězek LPGA Tour. Skotský hráč vyhrál tuto neděli v Japonsku na Toto Japan Classic díky součtu -20. Dryburgh během víkendu vrátil dvě karty 65 (-7) a vyhrál se čtyřmi údery před místním hráčem Kana Nagai. Linn Grant dokončuje pódium. Pauline Roussin-Bouchardová, jediná trikolóra přihlášená tento týden, dokončila závod na 22. pozici s celkovým výsledkem -7.

Gemma Dryburgh nová vítězka LPGA, Pauline Roussin-Bouchardová 22.

Gemma Dryburgh vyhrává Toto Japan Classic – prostřednictvím Twitteru @LPGA

Díky 15 birdie za bogey v posledních dvou kolech vyhrála toto Japan Classic Skotka Gemma Dryburgh. Na golfovém hřišti Seta v japonské Shiga kralovala a vyhrála o čtyři rány před místní Kana Nagai. Ve 29 letech získala své první vítězství na LPGA Tour. Linn Grant, autor pěkného víkendu se dvěma kartami 67 (-5), doplňuje pódium s -15.

Japonci na domácí půdě bohužel propásli příležitost zvednout nad hlavu trofej. Je jich však sedm, které mají být klasifikovány v top 10 akce, mezi nimi tedy vicemistryně Gemma Dryburgh, Kana Nagai, ale na páté pozici najdeme také Ayaku Furue, bývalou hráčku světové top 15.

Pauline Roussin-Bouchardová, jediná trikolóra přihlášená tento týden, končí toto Japan Classic na 22. pozici. Mladá Francouzka prožila skvělý poslední den v 68 (-4) i přes nedostatek úspěchu při vhazování s pouhými 29 % zásahů na fairwaye! Roussin-Bouchard dokázal korigovat úder díky dobrým železným úderům a solidnímu puttování: 30 puttů v posledním kole a 16 greenů v regulaci.

Chcete-li najít kompletní žebříček Toto Japan Classic: Cliquez zde.

TOTO Japan Classic Round 2: Momoko Ueda u ovládání