Evropské turné

Obrovský výkon pro Garyho Stala, 22letého Lyonnaise, zaznamenal své první vítězství na European Tour na golfovém šampionátu HSBC Abu Dhabi. Francouz, který na konci posledního kola získal vynikajících 65 (-7), zvítězil nad nejlepšími hráči světa před Rory McIlroyem, Martinem Kaymerem a Victorem Dubuissonem.

Fotografický kredit: © European Tour

Hráč Lyon Golf Club předvedl bezchybný golf ve všech oblastech hry a v posledním kole podepsal 7 birdie, včetně čtyř v řadě, což mu umožnilo udržet tlak na Kaymera, který přesto dosáhl náskoku 8 úderů. , se třemi birdie na prvních čtyřech jamkách.

Po chvilce váhání ve hře Němce, který připustil bogey v 6, double v 9 skončil zhroucením s trojitým bogey v 13, Stal ukončil svou hru sám v čele na -19 dvěma pomlčkami. náskok před Kaymerem a jeden nad současnou světovou jedničkou McIlroy.

Gratuloval celý francouzský klan, který na něj přišel počkat na konci 18. a konkrétněji Alexander Lévy, který sdílel jeho část, Gary Stal, působivé mistrovství celého týdne, si konečně mohl vychutnat jeho vítězství “ Nemůžu tomu uvěřit ! . Když jsem viděl, že Kaymer byl v -24 v 6, myslel jsem si, že je to nemožné, ale když jsem viděl, že klesl zpět na -18, pak jsem tomu začal znovu věřit, že to bylo hratelné, moje hra byla celý týden velmi dobrá, všechno šlo perfektně, od řízení až po uvedení,  Ještě jsem si neuvědomil, že jsem opravdu na cloudu devět „Řekl Gary Stal, který se přestěhoval do reportérů.

S tímto prvním vítězstvím na evropském okruhu, doprovázeným bonusem 379 798 eur, Stal, již dvojnásobný vítěz na Challenge Tour v roce 2012, přeřadil rychlost a měl by zítra flirtovat s první stovkou světového golfu.

Na francouzské straně musíme také pozdravit velmi dobrý výkon Viktora Dubuissona, který skončil na pódiu na 4. místě na -16.

Alexander Levy, 20., Mickaël Lorenzo-Vera a Raphaël Jacquelin jsou na 31. místě, nakonec Grégory Boudy skončil na 37. místě.