Organizační výbor Evian Championship právě udělil poslední 2 divoké karty ze 3 udělených v letošním roce. Po vítězi ceny Annika od 3M, anglickému amatérskému Bronte Law, získali nadějní amatéři Hannah O'Sullivan (USA), světová jednička a Albane Valenzuela (Švýcarsko) vzácný sezam, aby se připojili k pole 1 nejlepších hráčů pro 120. a poslední Major sezóny (5. - 15. září 18).

Albane Valenzuela - Foto: DR

Organizační výbor turnaje právě oznámil své poslední dvě divoké karty. Na začátku června byla udělena první výjimka anglickému Bronte Law (21 let, č. 3 ve světovém žebříčku ženských amatérů) po jejím vyznamenání během soutěže Annika Award od 3M, která odměňuje nejlepší univerzitní hráčku roku. Dva další amatéři nyní dostávají své vstupenky na mistrovství Evian. Američanka Hannah O'Sullivan (18 let, světová amatérka č. 1) byla v roce 2015 ilustrována v profesionálních řadách vítězstvím v bráně Classic a stala se tak nejmladším hráčem v historii, který vyhrál na Symetra Tour. . Švýcar Albane Valenzuela (18 let, světový amatér 11) je na seznamu 60 hráčů kvalifikovaných pro olympijské hry v Riu.

Tito tři amatéři měli veškerá aktiva, aby mohli pořadatelé věnovat pozornost, kteří by chtěli podporovat a doprovázet talenty budoucnosti tím, že jim poskytnou možnost vývoje na nejvyšší úrovni v oblasti majora. „Stále sledujeme cíl, který jsme si stanovili,“ připomíná Franck Riboud, prezident Danone a prezident Evian Championship. „Poskytování platformy Evian Championship ve službách rozvoje mladých talentů a oživení tohoto spojení mezi elitou světového ženského golfu a novou generací šampionů zůstává naší největší ambicí.“

Sportovní politika oslavovaná mladými lidmi, jak Albane Valenzuela v loňském roce zdůraznil na mistrovství Evian: "Je to zvláštní pocit být součástí Galaxy Evian Championship." To, co zde Franck Riboud zavedl, je prostě výjimečné. Dávat naději na kurzech s vysokými standardy, jako je kurz majora, je skutečnou zprávou zasílanou mladým lidem, a tedy i do budoucnosti. "

Hannah O'Sullivan

Americký amatér - 18 let (11. května 1998)

20160708_EvianChampion_TroisWildcardsAttribues_02

Hannah O'Sullivan - Foto: DR

Záznamy, Hannah O'Sullivan ví. Ve 12 letech se Američan stal nejmladším hráčem, který vyhrál státní šampionát mladých dívek v 62leté historii. V 16 letech po 3 vítězstvích v prestižních turnajích American Junior Golf Association vyhrála Gateway Classic, aby se ukázala jako nejmladší vítězka na Symetra Tour (16 let, 9 měsíců a 11 dní). Její titul na americkém mistrovství žen v roce 2015 otevřel loni dveře do šampionátu Evian, kde prošla řezem a skončila na 50. místě. Cut také šla na ANA inspirace na začátku sezóny 2016, kde skončila na 65. místě, aby se s Albane Valenzuela podělila o ocenění nejlepšího amatérského hráče na turnaji. Světová jednička, která přinese delegaci 1 amatérů na US Women Open tento čtvrtek, má všechna aktiva zářit také na Evian příští září.

Alban Valenzuela

Swiss Amateur - 18 let (11. prosince 1997)

20160708_EvianChampion_TroisWildcardsAttribues_03

Albane žije sen. Žena, která si stanovila svůj olympijský cíl na Tokiu 2020, musela svůj kalendář revidovat. Bude to určitě Rio 2016. Díky svým skvělým výkonům podepsaným během roku, ve kterém se mladá Švýcarka rozhodla věnovat zcela golfu, než se připojí k prestižní Stanfordské univerzitě (jako je Tiger Woods!), Je poháněna 53. místo na seznamu 60 kvalifikovaných pro Rio příští srpen. Potvrzení, které by mělo být doručeno 12. července, datum odhalení výběru. Mezitím dvojnásobný vítěz ve Spojených státech loni v prosinci Doral Publix Junior Golf Classic a prestižní Orange Bowl Junior, chytili svou kvalifikaci na US Women Open díky 5. místě během kvalifikace v Massachusetts. Velmi pohodlná mezi profesionály (nejlepší amatérka s Hannah O'Sullivan během inspirace ANA, 5. a 4. na Evropském turné 2016, v Maroku a poté v České republice), Albane dá vše za svou 2. účast v „Evian Championship 2016.

Bronteův zákon

Anglický amatér - 21 let (12. března 1995)

20160708_EvianChampion_TroisWildcardsAttribues_04

Bronte Law - Foto: DR

Bronte Law jede na vlně úspěchu. Letos se mladé Angličance, studentce UCLA v Kalifornii, dostává velké pozornosti ve světě amatérského golfu po celém světě. Po svém dvojitém titulu na amatérském šampionátu ženských amatérů v letech 2014 a 2015 byla Bronte Lawová zvláště oceněna v květnu 2016 Ping WGCA hráčem roku, celkem 3 vítězství za rok (6 během své univerzitní kariéry). Během jedné sezóny je její průměrné skóre 70,61 nejnižší od 70,13 Loreny Ochoa v roce 2002! Odměna udělená cenou Annika Award 3M udělovaná nejlepším univerzitním hráčem roku, loni v červnu, jí byla nabídnuta výjimka pro Evian Championship, kde se pokusí vylepšit své 33. místo v Major (během British Open 2012 Ricoh Women's). Mezitím rozbíjí rekordy účastí, kterou si více nevšiml během posledního Curtis Cupu, kde do značné míry přispěl k vítězství Velké Británie a Irska proti USA (5 vyhraných zápasů).

Sponzorský klub

Hlavní partneři: Rolex, Evian, Lacoste, Société Générale, Renault / Infiniti, oficiální partneři společnosti American Express Global Business Travel: Savoie Mont Blanc, IBM, SFR, Accenture, Lotte, Randstad, Evropa 1, CANAL + Poskytovatelé: Ransomes Jacobsen, JC Decaux, Brelet, Casa de Campo, Hotely Accor, Lierac, BETC / Havas Media, XL Catlin, XPO, ANA, Sharp