V závěrečné části na začátku posledního kola první série Rolex série DP World Tour Rory McIlroy překonal Američana Camerona Younga a podruhé za sebou vyhrál na Hero Dubai Desert Classic. Druhý minulý týden za Tommym Fleetwoodem, vítězem tohoto týdne, sezóna začíná pro Severního Ira velmi dobře! Antoine Rozner skončil jako nejlepší Francouz na 16. pozici s -5. Romain Langasque a Mike Lorenzo-Vera skončili na 25. místě žebříčku.

Rory McIlroy vyhrává Hero Dubai Desert Classic

Rory McIlroy vyhrává Hero Dubai Desert Classic – prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

A čtyři pro Roryho McIlroye na přepychovém hřišti Majlis v golfovém klubu Emirates v Dubaji! Po letech 2009, 2015 a 2023 vyhrál Severní Ir počtvrté titul Hero Dubai Desert Classic. Přestože v sobotu startoval o deset úderů za vedoucími, čtyřnásobný vítěz majoru si o víkendu přisvojil status favorita. S hromovými 63 (-9) v pohyblivý den a poté 70 (-2) v neděli vyhrál s náskokem před polským hráčem Adrianem Meronkem.

V rozhovoru po svém zápase Severní Ir připustil, že to byl dobrý začátek sezóny, minulý týden druhý za Fleetwoodem a vítěz tento týden. Stále pracuje na tom, aby se vyhnul několika špatným ranám, hodům levou stranou, které ho minulý týden stály vítězství v Dubai Creek, nebo bogey v posledním kole na 5. paru 13. hry.

Bez ohledu na to je to pro McIlroye třetí vítězství v Rolex Series, který stále doplňuje svůj seznam úspěchů. Nemůžeme se dočkat, až ho znovu uvidíme v majoru.

Adrian Meronk tento týden podal skvělý výkon s vážnou hrou, která ho neměla daleko k vítězství. Skončil na druhém místě s -2, jeden úder od vítězství.

Cameron Young, spojený s McIlroyem v poslední části a vedoucí od druhého kola, nedokázal Severnímu Irovi vzdorovat. Po náročném dni a četných chybách skončil 3. s -12.

Antoine Rozner končí jako nejlepší Francouz s dobrou závěrečnou kartou 67 (-5): řadí se na 16. místo. Mike Lorenzo-Vera a Romain Langasque skončili na 25. pozici s výsledkem -3.

Chcete-li najít kompletní žebříček Hero Dubai Desert Classic: Cliquez zde.