Jihokorejka Kim Sei-young, která vede CME Group Tour Championship od prvního kola, nezklamala ani na posledním turnaji LPGA sezóny 2019, čímž si zajistila třetí titul roku a 10. místo v její kariéru a výhru jackpotu 1.5 milionu dolarů, největší dotaci v historii ženského golfu. Céline Boutier, jediná Francouzka přítomná v tomto finále, skončila (47. na +1).

CME Group Tour: Sei-young Kim vrací putt za 1.5 milionu dolarů

© Sei-Young Kim prostřednictvím Instagramu

Po osmimetrovém puttu na 72. jamce zvítězila Kim, která v neděli potopila rekordních 1,5 milionu dolarů na mistrovství CME Group Tour v Neapoli ve státě Florida. Poslední birdie umožnil jihokorejci zajet poslední kolo na 70 (-2), celkem čtyři dny na 270 (-18), což je o bod lépe než anglický Charley Hull 66 (-6) . Američanka Danielle Kang skončila na -16 (272) a Nelly Korda 71 (-1) skončila na 3. místě.

Kimovo vítězství vyneslo jihokorejské golfistky v roce 15 2019 trofejí, což místním hráčkám spojilo rekord v počtu vítězství LPGA v jedné sezóně. Rekord byl poprvé vytvořen v roce 2015, poté byl vázán v roce 2017.

Ji Eun-hee vyhrál v lednu otvírák sezóny Diamond Resorts Tournament of Champions a Kimův titul byl třešničkou na dortu monumentální sezóny.

Kim, 26 let, je nyní čtvrtým jihokorejským hráčem, který dosáhl dvouciferných vítězství na LPGA Tour, po Pak Se-ri (25), Park In-bee (19) a Shin Ji-yai (11) . Z těchto tří golfistů je Pak v důchodu a Shin nyní hraje na japonském turné. Park, 31 let, výrazně snížila účast na turnajích LPGA a od března 2018 nevyhrála.

„Věděl jsem, že se tam musí dostat“řekl Paul Fusco, jeho caddy. "Ale nikdy jsem mu to neřekl." Vytvořilo by to příliš velký tlak. Chtěl jsem, aby se uvolnila. Byla to jeho nejlepší šance na úspěch. "

Kimův putt byl tak těsný, jak jen mohl, se všemi těmi penězi na trati, s obrovským tlakem, našla správnou rychlost v této točící se hře, zleva doprava.

"Vydělat 1,5 milionu dolarů tím, že tento putt je docela neuvěřitelné."řekla Nelly Korda, třetí svázaná s Kimem během pěti hodin napětí, s Charley Hull a Danielle Kang také pozdě. "Byl to neuvěřitelný konec sezóny." "

CEO skupiny CME Terry Duffy zvedl laťku na dámském golfu tím, že zřídil kabelku 5 milionů dolarů a šek vítěze.

„Věříme v rovnost“řekla Duffy v neděli. "Myslíme si, že je to správná věc." "

Duffy byl stejně hvězda jako Kim na patách. Tento první šek ve výši 1,5 milionu $ byl větší než šek vítěze na 32 ze 46 akcí PGA Tour během sezóny 2018-19. Je to ohromující, vzhledem k obrovskému rozdílu v penězích ve hrách pro muže a ženy. PGA Tour představovalo v minulé sezóně bonusy a bonusy přes 410 milionů dolarů. LPGA přineslo v této sezóně 71 milionů dolarů.

"Jsem velmi vděčný"řekla Kim o úsilí Duffy a CME. "Myslím, že ženský golf je na dobré cestě." "

Další jihokorejská hvězda, světová jednička Ko Jin-young, porazila Kim v žebříčku vítězství a také skončila s nejnižším průměrným skóre na turné. Ko už minulý měsíc získal titul hráče roku.