Světová jednička Jin Young Ko zvedla trofej skupiny CME Group, závěrečný turnaj sezóny LPGA, čímž zahrála svou krajanku Sei Young Kimovou a o pět bodů dělila druhou australskou Hannah Greenovou. Perrine Delacour a Céline Boutier skončili dobře, respektive 1. a 13. místo. na kurzu v Neapoli na Floridě.

Jin Young Ko přebírá CME Group, konečný titul sezóny LPGA

Jin Young Ko - © Getty Images / AFP

Korejská Jin Young Ko zářila znovu, a to navzdory její nepřítomnosti po většinu sezóny. Toto nové nedělní vítězství spolu s bonusem 1,1 milionu dolarů přispělo k jejímu druhému umístění na US Women's Open minulý týden a posunulo Ko na vrchol vítězného seznamu American Tour.

Ko se zúčastnil pouze čtyř turnajů v roce 2020 na LPGA, ve srovnání se šesti vystoupeními na korejské LPGA kvůli pandemii koronaviru.
S poslední kartou 66 v posledním kole zvítězila světová jednička v tomto mistrovství CME Group Tour, když je o pět úderů před Hannah Green a Sei Young Kim.

„Stále tomu nemohu uvěřit, že jsem tady, že jsem vyhrál tento turnaj.“řekl Ko.

S birdie na poslední jamce, pro poslední putt sezóny, Ko skončila na solidních 67 (-5) - celkem 18 za své sedmé vítězství v kariéře - na její 24. narozeniny - jí pomohla kvalifikovat se na druhé místo v závodě.

Kim, která se v posledním kole ujala vedení jednorázově, hrála par a to jí stačilo na vyznamenání Rolex Player of the Year. Danielle Kangová získala Vare Trophy pro nejnižší průměr.

„Abych byl upřímný, vypadá to jako docela solidní sison v roce 2020“řekl Kang.

Vítězství skončilo tečkovaným rokem pro světovou jedničku, která vede žebříčky výnosů od 1. července 29. Kariérní výdělky vzrostly na 2019 5 600 $, což z ní činí 824. hráčku ligy. historie LPGA překročila hranici 71 milionů dolarů.

Jeho nedělní přístup byl docela přímočarý: „Jen jsem (myslel), OK, zbývá 18 jamek a jdu domů“řekl Jin Young Ko.

Kimovy realistické naděje na vítězství skončily, když na 25 povolila 15 stop dlouhý putt za příliš krátký par. Ale vítězství ceny hráče roku, které zůstalo pod kontrolou, jí neuniklo.

Mina Harigae skončila na 68 (-12), sama na čtvrtém místě, což byl nejlepší výsledek její kariéry na LPGA Tour.

Lexi Thompson hrála celkem 70 (-2) - 11 remizovala s Lydií Ko o páté místo.

Neděle znamenala konec sezóny 18 událostí na LPGA Tour, které pandemie zredukovala na téměř polovinu a od poloviny února do konce července byla uzavřena na 5 a půl měsíce. Na příští sezónu je naplánováno 34 akcí, počínaje turnajem Diamond Resorts Tournament of Champions v Lake Buena Vista na Floridě od 21. do 24. ledna.

Delacour a Boutier v top 20
Celkově na -7 se Picardie Perrine Delacourové podařilo udržet své 13. místo s kartou 72 (2 birdie, 2 bogey). Najednou je před Pařížankou Céline Boutierovou, která uzavřela turnaj druhou po sobě jdoucí kartou 70, která se svěřila, že bude velmi šťastná, že dokončí sezónu na prázdné bogey kartě!

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde