Lídr na začátku posledního kola Chris Kirk vyhrál turnaj šampionů na Havaji díky kartě 65 (-8) ve svém posledním kole. Vyhrál jeden krok před Sahithem Theegalou, který se v neděli vrátil silný se skóre 63 (-10). Tímto novým vítězstvím na americkém okruhu se Kirk posouvá na 25. místo na světě. Justin Rose, který je v žebříčku pozadu, tuto neděli podepsal kartu týdne, když vyrovnal rekord hřiště s 61 (-12).

Chris Kirk šampion šampionů na Havaji

Chris Kirk vítězí v The Sentry na Havaji – prostřednictvím Twitteru @PGATour

Vůdce večer pohyblivého dne se netřásl. Chris Kirk vyhrál na Havaji a vyhrál The Sentry, turnaj šampionů, který spojuje 50 nejlepších hráčů světa a vítěze PGA Tour pro sezónu 2023. Chris Kirk na začátku posledního kola odolal útokům. svých pronásledovatelů tím, že ve svém posledním kole zaznamenal skóre 65 (-8), bez bogey, a vyhrál s náskokem jedné rány. Je to jeho šesté vítězství na PGA Tour, třináct let po prvním úspěchu v roce 2011. Ve světovém žebříčku se posouvá na 25. pozici.

Sahith Theegala, lídr prvního kola, nakonec skončil na 2. místě díky bouřlivé finálové hře za 63 (-10): minul střelu od Kirka. Jordan Spieth skončil třetí, dvě rány od vítězství.

Scottie Scheffler, vedoucí po dvou kolech, tento týden nakonec skončil 5. Světová jednička nepřidává do svého rekordu na Havaji nové vítězství, vinou spíše smutného pohyblivého dne.

Justin Rose, který zdaleka nehraje na vítězství, zaznamenává kartu týdne s 61 (-12). S touto kartou se vyrovná rekordu kurzu Kapalua. Stále skončil čtyřicátý, třináct úderů za vítězem Chrisem Kirkem.

Chcete-li najít kompletní žebříček The Sentry: Cliquez zde.