Po třech prvních kolech na vysoké úrovni se Céline Boutier v posledním kole nepodařilo chytit vedoucí hráče a nakonec skončila na 9. místě. Je to Angličanka Charley Hull, která nakonec vyhrála tento The Ascendant LPGA Benefiting Volunteers of America, a to díky své poslední kartě 64 (-7).

Vítězství pro Charley Hull, top 10 pro Boutiera

Charley Hull vítěz The Ascendant LPGA Benefiting Volunteers of America – přes Twitter @LPGA

Hráči LPGA Tour hráli tento týden v Texasu proti The Ascendant LPGA Benefiting Volunteers of America na hřišti Old American Golf Club s parem 71. Tento 72jamkový turnaj nabídl hráčům celkový prize pool 1 700 000 $.

Po třech kolech a skvělém pohyblivém dni jsme našli naši francouzskou jedničku, Céline Boutier, v popředí na třetí pozici. V sobotu odevzdá svou nejlepší kartu týdne s kartou 1 (-66). 5. hráčka světa začala svůj turnaj se dvěma kartami pod 15, 70 (-68) a poté 3 (-69). Její nedělní den bude těžší, protože jediný čas v týdnu hraje nad par. Zejména byla penalizována patováním během posledního kola, takže tento poslední den předvedla 2 puttů na 36 % dotčených fairwayí a minula pouze dva greeny. Nakonec je devátá s -100.

Je to Angličanka Charley Hull, která tento týden vítězí a zvedá nad hlavu trofej The Ascendant LPGA Benefiting Volunteers of America. Pro Angličanku, která byla do té doby 31. hráčkou světa, je to druhé vítězství na LPGA Tour. Její putter byl během posledního dne vřel, protože podepsala osm birdie za bogey a poslední kartu 64 (-7). O ránu je před Číňankou Lin Xiyu a o dvě rány Novozélanďankou Lydií Ko.

Pauline Roussin-Bouchardová, která prošla cutem, získala během posledního dne mnoho umístění díky poslední kartě 66 (-5). V součtu par obsadila 42. místo.

Céline Herbinová s posledním dnem za 74 (+3) ztratila několik míst v tabulce. Je 59. s celkovým počtem +4.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto The Ascendant LPGA Benefiting Volunteers of America: Cliquez zde.

LPGA: Céline Boutier hledá v Texasu třetí titul