GLASGOW - Justine Dreher a Manon Mollé jsou konečně na druhém stupni vítězů v této nové verzi mistrovství Evropy týmů. Po dojezdu na konci napětí ztratily francouzské ženy na 20. jamce proti Švédkám.

Manon Molle a Justine Dreher předávají své stříbrné medaile. Ladies European Tour 2018. European Championships, PGA Centenary Course. Gleneagles, Skotsko. Uznání: Tristan Jones

Po 1. jamce play off, kde měli Habs skutečnou příležitost přivést pro Francii novou zlatou medaili. Švédi nakonec změnili na par 3 druhé jamky. Autoři dvojitého bogey, francouzská dvojice, nechali na těchto prvních evropských šampionátech zvítězit Švédi.
Díky této stříbrné medaili umožnily francouzské ženy Blues vyhrát 40. medaili na těchto evropských šampionátech v Glasgow / Berlíně

V čele celé hry Francouzi vyrovnali na poslední jamce! Playoffs: První tým, který vyhraje jamku, vyhrává zlatou medaili. # EC2018

Po oslavě svého ptáka 18., Manon Mollé, zklamaná, že si nevzala zlato, prohlásila: " Jsem vděčný za možnost sdílet tento okamžik s Justine. Neměli jsme zlato, ale vracíme se s penězi a nezapomenutelnými vzpomínkami na tyto šampionáty ".

Dreher řekl: „ byl to pro mě velmi zvláštní týden “. „Je to jeden z nejdůležitějších momentů, kterých jsem se účastnil od doby, kdy jsem se stal profesionálem »

Finále se hrálo v obtížných podmínkách s vytrvalým deštěm, který byl občas přívalový.

Wessberg, trojnásobný vítěz Ladies European Tour a hráč Solheim Cupu 2007, dodal  „Je opravdu skvělé hrát týmovou hru, chtěl bych to dělat každý týden“.

« Měli jsme vítězství po ruce, ale když jsme přišli do play-off, věděl jsem, že můžeme vyhrát, a měl jsem dobrý pocit, ale v zápasové hře nikdy nevíte.s ... "

Persson, druhý LET hráč roku, řekl: „ Jsem němý. Je to úžasné: je to největší věc v mé kariéře ".

Tým Velké Británie 3 s Meghan MacLaren a Michele Thomson vyhrál zápas o bronz 3 a 1 nad GB 1, vítězný tým Ricoh British Women's Open s Georgia Hall a šampiónkou starších žen v golfu Dame Laura Davies.

K tomu přidali bronz ke stříbru, které v sobotní soutěži smíšených týmů získali MacLaren a deklarováno: « Mohli jsme tento týden vyhrát zlato, ale dali jsme toto zklamání za sebou, abychom odešli se dvěma medailemi. "

Thomson dodal: „Jsem na Měsíci, podmínky byly kvůli počasí extrémně obtížné. Byla to dlouhá hra Nebylo moc birdie, my jsme se snažili ... spolu. Jsem na Meghan opravdu pyšná ».

V kategorii mužů získali zlatou medaili pro španělský tým Pedro Oriol a Scott Fernandez.

Birgir Hafthorsson a Axel Boasson za Island získali stříbro, zatímco Francesco Laporta a Alessandro Tadini z Itálie 2 bronz.