Po umístění na druhém místě v ročníku 2021 se Danielle Kang mstí na Turnaji mistrů a vyhrává s náskokem tří úderů. Céline Boutier na konci úspěšného týdne skončila čtvrtá.

Céline Boutier během HILTON GRAND VACATIONS Tournament of Champions – přes Twitter @LPGA

Na tomto čtvrtém ročníku Hilton Grand Vacations Tournament of Champions se 29 hráčů, včetně Céline Boutier, sešlo v golfovém a country klubu Lake Nona v Orlandu na Floridě. S posledním kolem 68 (-4) vyhrála turnaj hráčka Solheim Cupu Danielle Kangová, když o tři rány porazila Švýcarku Brooke M. Hendersonovou. Vrátí karty 68-67-69-68 a ukončí svůj týden na -16.

Je to odveta pro Američanku, kterou loni v play-off porazila Jessica Korda. Připsala si tak své 6. vítězství na PGA Tour.

Céline Boutier ve svém prvním podniku sezóny skončila těsně mimo stupně vítězů. Poté, co svůj rok 2021 uzavřela třetím místem na CME Group Tour Championship, zahájí Céline Boutier svou sezónu na vysoké úrovni s touto top 5. S poslední kartou 71 (-1) nakonec končí na čtvrtém místě s -10. místo po boku světové jedničky Nelly Kordy.
Francouzská jednička, přítomná díky svému vítězství na SHOPRITE LPGA CLASSIC v podání ACER, předvedla během těchto 1 jamek solidní golf:

• 80,5 % fairwaye
  • 78 % zelené v regulaci
  • Průměr 29 puttů

Nelly Korda tedy končí po boku Céline Boutier na -10, vinou těžkého posledního kola za 75 (+3). Tuto neděli už nikdy nebude ve hře o vítězství se čtyřmi bogey za jediné birdie na konci hry na 5. paru jamky 15. Skončila o ránu před svou sestrou Jessicou Kordaovou. Šampion šampionů z roku 2021 hraje pro toto poslední kolo par, pravděpodobně bez očekávaného konce, tři bogey na posledních třech jamkách.

Chcete-li najít kompletní žebříček turnaje šampionů HILTON GRAND VACATIONS: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.

Níže naleznete náš nejnovější článek na stejné téma.

LPGA: čas na zotavení