Céline Boutier, vedoucí po dvou kolech v Singapuru, nakonec na prvním velkém mítinku sezóny skončila druhá, o krok za Australankou Hannah Greenovou. Škoda Francouzky, která vedla tři jamky do konce, než ji ukřižovaly tři birdie od Australanky. Hannah Greenová zvedá trofej pro HSBC Women's World Championship, své čtvrté vítězství na LPGA. Perrine Delacour skončila 41.

Céline Boutier druhá na mistrovství světa žen HSBC

Céline Boutier během finálového kola mistrovství světa žen HSBC – prostřednictvím Twitteru @ffgolf

Věřili jsme v to velmi dlouho, v nové vítězství Céline Boutier na LPGA Tour. Bohužel Hannah Green se rozhodla jinak.

Francouzka dlouho usilovala o další vítězství na LPGA a potenciální místo světové jedničky v Singapuru. Boutier po dvou kolech zůstal ve vedoucích skupinách i v neděli, a to navzdory pestrému pohyblivému dni. Se 1% greeny v regulaci a skóre 100 (-67) si obyvatel Ile-de-France neměl na co stěžovat. Nasazená jako vedoucí v klubovně ji nakonec v čase peněz předstihla Australanka Hannah Greenová, autorka tří birdie na jejích posledních třech jamkách.

Céline Boutier tedy skončila druhá v tomto mistrovství světa žen HSBC, což je velmi dobrý výsledek pro vstup do této nové sezóny. Toto druhé místo ji také přiblíží k prvnímu místu na světě, které aktuálně okupuje Lilia Vu. Američan tento týden nezískal žádné body, po třech kolech odstoupil.

Hannah Green přidává do svého seznamu úspěchů pěkný řádek s touto trofejí HSBC Women's World Championship. Je to její čtvrté vítězství na LPGA.

Perrine Delacour si po těžkém startu v posledním kole se třemi bogey a double bogey nakonec dojela s kartou 74 (+2) na konečném 41. místě.

Chcete-li najít konečný žebříček mistrovství světa žen HSBC: Cliquez zde.