Po napínavém epilogu a šesti jamkách play-off to byl nakonec Španěl Adri Arnaus, kdo vyhrál tento Catalunya Championship. Sedmadvacetiletý hráč přidal na svůj seznam své první vítězství na DP World Tour. Adrien Saddier, první Francouz, skončil v závodě na 27. místě.

Catalunya Championship: Vítěz Adri Arnaus v Katalánsku

©Adri Arnaus přes Twitter

Na PGA Catalunya of Girona se o konečném vítězství rozhodlo během play off. O této náhlé smrti rozhodli dva hráči: Adri Arnaus a Oliver Bekker. Druhý jmenovaný, vůdce strany v neděli, zadá kartu 72, v par. Tento Jihoafričan zahraje v tomto posledním kole tři birdie za tři bogey.

Jeho konkurent mezitím podepsal téměř dokonalý den za 65 (-7) s pěti birdie pro eagle. Dělá druhou nejlepší nedělní kartu, která zasáhne do tohoto play-off.

Tito dva muži nejprve zahráli 18. jamku pětkrát, v pořadí jim chybělo birdie a podepsali pouze pary. Vítězství se nakonec odehrálo na šesté jamce play off, na jamce 17. Oliver Bekker bohužel podepsal bogey, takže pat pro Arnause zůstal par synonymem vítězství. Španěl se netřese a na svůj rekord zavěšuje svůj první titul na evropském okruhu. Toto vítězství mu umožňuje vstoupit do top 10 závodu Race To Dubai na šesté pozici. Získal také třicet míst ve světovém žebříčku a nyní mu patří 52. místo.

Nedělní nejlepší karta je připisována Hennie Du Plessisovi, který podepsal šest birdie a eagle za kartu 64 (-8). Svůj turnaj dokončil na šestém místě s celkovým výsledkem -8.

Skóre Francouzů, daleko od lídra

Adrien Saddier nakonec skončil v závodě na 33. místě s celkovým výsledkem -1. Po dvou prvních kolech pod par za 70 (-2) a 69 (-3) vrátil během víkendu dvě karty nad par a zakončil týden s hořkou notou: triple bogey na 17 a bogey 18 za poslední kartu 75 (+3).

Julien Brun skončil na 42. místě v celkovém hodnocení PAR. Během svého týdne dává karty 68-75-72-73.

Raphaël Jacquelin končí týden ve Španělsku na 55. pozici s celkovým +2. Má skóre 71-70-74-75.

Jean-Baptiste Gonnet bohužel nemohl turnaj dokončit kvůli zranění.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto katalánského šampionátu: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.