Nový Francouz bude hrát na European Tour v roce 2022. Po druhém vítězství na Challenge Tour se Julien Brun jistě připojí k nejvyšší evropské divizi. Challenge Tour však bude novým hřištěm pro Mathieu Decottignies-Lafon, Paul Elissalde a Paul Margolis, kteří získali svá hrací práva pro následující sezónu.

Vítězství Juliena Bruna oslavovalo francouzský styl.

Poté, co vyhrál druhé vítězství v sezóně na Challenge Tour, Julien Brun plně potvrzuje svou kartu na European Tour pro sezónu 2022. V čele od prvního dne Emporda Challenge si hráč Antibes udržel hlavu až do konce turnaje odolávajícího i náporu Angličana Jonathana Thompsona, který podepsal 62 (-9), čímž jeho turnaj skončil jedním úderem Francouzů. Získal tak své třetí profesionální vítězství (druhé v roce) a skončil třetí na Road To Mallorca. Díky dvěma odehraným turnajům a rozdílu pouze 34 000 EUR s vůdcem pořadí zásluh Santiagem Tarriom je pozice číslo 1 pro Francouze více než dostupná. Uvidíme se na posledních dvou turnajích roku, ve Španělsku od 19. do 22. září, poté od 4. do 7. listopadu.

Mathieu Decottignies-Lafon se připojí k okruhu, který Julien Brun opouští: Challenge Tour. Po napětí, jehož byl jen divákem, skončil Francouz první v pořadí za zásluhy Pro Golf Tour a příští rok bude hrát druhou evropskou divizi. Říká, že se mu ulevilo, když opustil Pro Golf Tour, a rád se vrací na Challenge Tour, které opustil po těžké sezóně 2019. Hráč, který nyní sídlí v Portugalsku, se cítí lépe vyzbrojen a má důvěru ve svou hru, aby mohl ve své sezóně soutěžit a možná si zahrát přímo na European Tour.

Další dva Francouzi se příští rok připojí k Challenge Tour: Paul Elissalde a Paul Margolis.
Respektive 5. a 6. v pořadí zásluh Alps Tour, oba hráči získali lístek do vyšší divize.
Bylo skutečně nutné skončit v prvních šesti řádech zásluh, a ne v prvních pěti. Angel Hidalgo Portillo, třetí v pořadí, uvolnil místo pro nejvyšší divizi tím, že vyhrál turnaj přímo na Challenge Tour, což mu dává právo hrát pro příští sezónu.

Paul Elissalde si proto příští sezónu zahraje Challenge Tour. Svou kartu získal díky dobrému konci sezóny: pódium v ​​Římě a poté skvělé vítězství v Rakousku o měsíc později.
Loni byl 27. v průběžném pořadí a poprvé nastoupí do druhé evropské divize.

Paul Margolis, stále ještě amatér, dosáhl skvělých výkonů tím, že se zúčastnil Challenge Tour pro svůj první rok na okruhu: „2021 je neuvěřitelný rok. Na začátku roku jsem byl finalistou Spanish Open, sledoval jsem to vítězstvím na Alps Tour, poté finále na mistrovství Evropy družstev, poté jsem vyhrál Gounouilhou ... Tam jsem šel na Challenge Tour “ . (Rozhovor ffgolf)
Vysněná první sezóna, ale která pro něj představuje pro hráče Terre Blanche dilema: kdy se prosadit?
S cílem na rok, mistrovství světa amatérských týmů ve Francii, Paul Margolis doufá, že se bude moci zúčastnit Challenge Tour jako amatér. Mohl tak závodit ve své sezóně, zúčastnit se mistrovství světa amatérských týmů a poté se profesionálně věnovat.

Francouz bohužel končí před branami přistoupení, Franck Medale končí 7. Po červnovém vítězství na Open de la Mirabelle d'Or, tehdy dvou nejlepších 10, skončil pětadvacetiletý pár bodů za posledním místem, které je synonymem přístupu.

Autor: Baptiste Laurensou.

Jak najít žebříček Empordà Challenge: Cliquez zde.