Díky kartě 68 (-3) během tohoto pohyblivého dne Amundi Evian Championship si Brooke M. Hendersonová udržuje vedení turnaje o dva rány před Korejkou So Yeon Ryu. Perrine Delacour hraje tuto sobotu 70 (-1) a na začátku posledního kola je na 13. místě.

Vedoucí Brooke M. Henderson po třetím kole The Amundi Evian Championship – © Philippe Millereau

Osmnáct jamek od konce tohoto The Amundi Évian Championship 2022 je stále Brooke M. Henderson, kdo je na prvním místě v žebříčku díky součtu -17. Kanadská hráčka, již hlavní vítězka na KPMG Women's PGA Championship 2016, podepsala tuto sobotu kartu 68 (-3), aby byla o dva rány před svou první pronásledovatelkou. Bude spojena s Korejkou So Yeon Ryu v poslední části tuto neděli, druhá v -15. Američanka Sophia Schubertová doplňuje stupně vítězů s celkovým počtem -13.

Světová jednička Jin Young Ko je v přepadení na šestém místě, ale i tak bude v posledním kole startovat o šest úderů pozadu.

Nelly Korda nedokázala využít sobotní hry v PAR spojeném s lídrem poslední části. Zahrála čtyři bogey za čtyři birdie.

Perrine Delacour v top 5 po dvou kolech ztratil během soboty několik míst. Se dvěma birdie za bogey se do klubovny vrátila s kartou 70 (-1) a obsadila 13. místo s výsledkem -9.

Pauline Roussin-Bouchardová hraje 73 (+2), skončila bogey 17 a pak bogey 18. Je 65. s hodnocením +1 pro turnaj.

Agathe Laisné minula třetí zatáčku s těžkou kartou 76 (+5). Patří jí 72. místo.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto šampionátu Évian Amundi: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.