TROON (UK) Henrik Stenson vyhrál 40. ročník British Open k jeho 145. narozeninám, jeho první major s vynikající 63 na konci posledního kola a obrovské celkové skóre 264 (-20) na trati Royal Troon (Skotsko).

18_BritishOpen_StensonCouronne40RokyF145thEdition_01

Švéd smaže svou porážku v roce 2013 v Muirfieldu, který již čelil slavné jižní tlapce. Stenson zůstal za Mickelsonem při hledání šestého velkého turnaje, nakonec zvítězil třemi střelami proti Američanovi a v prvních dvou kolech zvítězil. Phil Mickelson již vyhrál tři Masters, PGA Championship a British Open 2013.

"Cítil jsem, že je můj čas, ale nic nebylo napsáno, musel jsem hrát golf, abych se tam dostal." Věřil jsem si a výsledek je tu! »Řekl Henrik Stenson. „Jsem velmi šťastný, i když si to ještě neuvědomuji“
"Když musíš bojovat tak tvrdě jako já dnes a proti Philovi poslední dva dny, cítíš velkou úlevu, když vyjdeš z 18. s vědomím, že to je ono, je to úspěšné!" "

Vítězství všech rekordů pro toto 145. vydání: jeho poslední karta 63 je nyní nejnižší zaznamenaná vítězem na 4. kole British Open, jeho celkový počet -20 je také nejnižší dosažený na prestižním turnaji a jeho 264 tahů nejnižší počet tahů provedených v hlavním turnaji.