První pokus, mistrovská rána pro Američana Collina Morikawu, vítězná neděle na British Open o jeho první účast, před jeho krajanem Jordanem Spiethem a Španělem Johnem Rahmem.

Golf: první pokus, mistrovská rána, pro Collina Morikawu na British Open

© Collin Morikawa přes Twitter

Morikawa nastavil laťku velmi vysoko na 24 let a stal se prvním hráčem, který ve svých prvních vystoupeních vyhrál dvě velké obory po vítězství na USPGA v roce 2020.

Jihoafričan Louis Oosthuizen, který dominoval v prvních třech kolech, měl velmi špatnou neděli a skončil až na 4. místě po dokončení svého 4. kola s úderem nad par (70).

„Je to zdaleka jeden z nejlepších okamžiků mého života“Řekl Morikawa po svém vítězství, nakonec ukázal své emoce, poté, co zůstal ve své bublině po celý den.

„Je to jedno z nejlepších diváků, jaké jsem kdy viděl, nemůžu se dočkat, až se v příštích několika letech vrátím na British Open.“, dodal Kalifornčan.

Od roku 2017 a od vítězství nedělního hlavního konkurenta Jordan Spietha, Američana, nevyhráli British Open.

Turnaj dokončil, hrál za jasného slunečního svitu na kurzu Royal St George s kartou 15 pod par, dva údery před Spiethem a čtyři nad Rahmem a Oosthuizenem.

Morikawa využil bogey Oosthuizen na 4. jamce, aby se chytil vedení a zahájil zpáteční kurz ve 14 pod par.

Koncentrovaný až do konce, poté odolal Spiethovu návratu a díky dlouhému puttu ve 15 se mu podařilo dosáhnout 14 pod par. Spieth může litovat, když zmeškal sobotní odpoledne a předvedl několik bogey.

„Můj konec dne byl jedním z nejhorších, jaké jsem kdy udělal“, naříkal Spieth. "Jsem hrdý na to, že jsem na posledních 12 jamkách skončil šest pod parem a že jsem mohl vyvíjet tlak na Collina (Morikawa)." Udělal jsem, co jsem mohl “, relativizoval trojnásobného vítěze velkých společností.

Je to poprvé, co hráč vyhrál British Open při své první účasti od Ben Curtis před 18 lety na stejném hřišti v Kentu (jihovýchod).

John Rahm, který začínal jako favorit, ale na konci 6. kola byl až na 3. pozici, se v neděli vzpamatoval a získal 3. místo s kartou 66.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde