Týden před velkým finále European Tour vyhrál tento AVIV Dubai Championship Joachim B Hansen. Zvítězil o krok před duem Bernd Wiesberger a Francesco Laporta a ke svému rekordu přidal druhý titul z European Tour.

Joachim B. Hansen šampion AVIV Dubai Championship - Kredit: Twitter @EuropeanTour

Sezóna European Tour se chýlí ke konci a boj o titul nejlepšího hráče sezóny je více než v plném proudu.

V Jumeirah Golf Estates v Dubaji nakonec vítězí Dán Joachim B. Hansen. Spoluvedoucí na začátku posledního kola s Francescem Laportou vrátil kartu 68 (-4) a vyhrál s náskokem.

Antoine Rozner skončil čtvrtý dvě rány od vítězství. Vítěz tohoto titulu v roce 4 za své první vítězství na European Tour, Racingman zajistil dobrou obhajobu svého titulu vrácením karet 2020-65-64-69. Po dvou prvních kolech v -70 se víkend ukázal jako složitější.

Tato top 5 stále umožňuje Francouzům urvat pár míst ve světovém žebříčku, nyní ukazuje na 119. místo.

Výsledky blues:

Mathieu Pavon skončil 19. s -16. Tento týden zaznamenal čtyři kola pod 70 s kartami 69-67-69-67.

Victor Perez díky dobré neděli v 65 (-7) získal dvacet osm míst a skončil na 24. pozici s -15.

Robin Roussel, Julien Guerrier a Romain Langasque skončili na 31. místě s -14.

Mike Lorenzo-Vera zakončuje náročnou sezónu na European Tour 44. místem zde v Dubaji.

Joel Stalter skončil 68. s výsledkem -5.

Chcete-li najít kompletní žebříček AVIV Dubai Championship: klikněte zde.

Je čas na DP World Tour Championship

Pro letošní sezónu European Tour 2021 zbývá už jen jeden turnaj, velké finále v Dubaji: DP World Tour Championship. Toto finále bude posledním, které ponese název okruhu European Tour, protože od roku 2022 se z European Tour stane DP World Tour.

Přítomni budou dva Francouzi: Antoine Rozner, aktuálně 39. v Race to Dubai a Victor Perez, 41. místo.

I když světová jednička a třetí v Race to Dubai John Rahm nebude přítomen, na start DP World Tour Championship se postaví jiné hvězdy. Colin Morikawa, současný lídr European Order of Merit, se poprvé pokusí stát šampionem Race to Dubai.

Chcete-li najít klasifikaci závodu Race to Dubai: klikněte zde.

Autor: Baptiste Laurensou.