82 nejlepších amatérských hráčů na světě, včetně francouzských, Pauline Roussin-Bouchard, Candice Mahé a Lucie Malchirand se tento týden postaví proti sobě v rámci druhého Augusta National Women's Amateur v Augustě ve státě Georgia.

Augusta National Women's Amateur

Candice Mahé, Lucie Malchirand a Pauline Roussin Bouchard

Účastníci Augusta National Women's Amateur budou soutěžit na 54 jamkách ve hře na rány. První dvě kola se budou hrát v golfovém klubu Champions Retreat ve středu a ve čtvrtek. Poslední kolo bude v sobotu v národním golfovém klubu Augusta.

Prvních 30 hráčů po 36 jamkách se kvalifikuje na posledních 18 jamek. Vazby budou určeny náhlým play-off smrti.

Golf Channel bude v případě potřeby obsahovat pokrytí play-off. Po celodenním tréninku v pátek Augusta National, otevřeném všem účastníkům ANWA, se finále bude konat v sobotu. Golf Channel bude vysílat akci živě, počínaje polednem ET (místního času).

Jennifer Kupcho z Wake Forest zvítězila v úvodním ročníku v roce 2019. Akce byla loni zrušena kvůli pandemii koronaviru.

« Samotný turnaj je prostě obrovský. Přístup na toto jedinečné místo je skutečnou šancí a poté zdůrazňuje image žen v golfu. Po sportovní stránce je to stále soutěž jako každá jiná s vítězem i poraženým. A co říci, že tam nejdu dělat figuraci. »

„Chci si ten okamžik„ užít “, mít co největší potěšení a přitom mít na paměti, že jsem tady, abych byl konkurenceschopný. Budeme muset najít správnou rovnováhu mezi rozjímáním a koncentrací. "