Ashleigh Buhai se prosadila na své půdě a vyhrála Investec South African Women's Open. Jihoafrická hráčka vede před Ana Pelaez Trivino (ESP) o čtyři rány. Anais Meyssonnier skončila nejlepší Francouzkou na 7. pozici díky pěkným 67 (-5) v posledním kole.

Ashleigh Buhai vyhrála Investec South African Women's Open

Ashleigh Buhai vyhrála Investec South African Women's Open – Uznání: Tristan Jones / LET

Hráčky Ladies European Tour hrály tento týden v Jižní Africe na hřišti Steenberg Golf Club na Investec South African Women's Open. Ladies European Tour tento týden nabídla svým hráčkám dotaci ve výši 320 000 €.

Po čtyřech kolech golfu je to místní z pódia, kdo vyhraje tuto událost, Ashleigh Buhai bere konečné vítězství. Jihoafrická hráčka začala svůj turnaj velmi silně s kartou 64 (-8). Druhá po prvním kole za německou hráčkou Chiarou Nojaovou, Ashleigh Buhaiová se od druhého kola ujala vedení turnaje a první místo už nepustí.

S kartami 64-65-69-68 končí Ashleigh Buhai týden s -22, čtyři rány před svou první pronásledovatelkou. Ana Pelaez Trivino (ESP) skončila druhá s -18. Pódium doplňuje Němka Chiara Nojaová, která podepsala nejlepší kartu týdne s 62 (-10) během prvního kola.

Anais Meyssonnier skončila nejlépe Francouzka na sedmé pozici. Ve svůj poslední den podepsala pěknou kartu 67 (-5) s eaglem na 18, aby zvýraznila svůj turnaj!

Nastasia Nadaud končí v první dvacítce pro tento týden v Jižní Africe, 20. s -16.

Chcete-li najít kompletní žebříček turnaje Investec South African Women's Open: Cliquez zde.