Aramco Team Series Florida vyhrála Španělka Carlota Ciganda před Češkou Klárou Davidson Spilkovou o bod. Céline Herbinová skončila tuto neděli na Floridě na 7. místě a během dvou týdnů se dostala do druhé top 10 po svém vynikajícím 2. místě na Jabra Ladies Open v Évianu. Týmovou klasifikaci podniku tento pátek vyhrálo kvarteto v čele s Pauline Roussin-Bouchard.

Aramco Team Series: Carlota Ciganda vítězí, Céline Herbin 7

Španěl Carlota Ciganda vyhrává Aramco Team Series na Floridě – Uznání: Tristan Jones/LET

Charlotte Ciganda  vyhrál individuální titulTýmová řada Aramco uvádí PIF – Florida.
Španělka zahájila první finálové kolo ve vedení, ale se dvěma bogey na prvních třech jamkách v Trump International Golf Club West Palm Beach. Hráčka, která vyhrála Solheim Cup, se však rychle vzpamatovala se třemi birdie na šesti, sedmi a devátých jamkách a udržela si kontrolu v polovině dne.

Další ztracenou ránu na 10 rychle vymazal birdie na 13, ale pak Ciganda našel vodu na 16 a přiznal double bogey. Dvaatřicetiletá hráčka si ale zachovala chladnou hlavu a na svých posledních dvou jamkách dvakrát prohrála a skončila na dvou pod par, což stačilo k získání sedmého titulu na LET.

« Myslím, že vítězství je vždy speciální. V dnešní době není snadné vyhrát."řekl Ciganda. "JMyslím, že je tu spousta dobrých hráčů a spousta mladých lidí přichází velmi silných.
„Přijít sem a vyhrát proti velkým jménům jako Lexi, Lydia Ko a Alison Lee – všichni jsou skvělí hráči – a také nejlepší Evropané. Miluju hraní v Evropě. Je to skvělá atmosféra. Je to vždy velmi přátelské a jako rodina“.
« Protože jsem sem přišel a hrál tento kurz, myslel jsem si, že trpělivost je tento týden klíčová. Myslím, že je to velmi složité golfové hřiště. Téměř každá díra má potok nebo jezero nebo nebezpečí. Je to skvělé golfové hřiště pro odpal míčku a musíte jej přistát na správném místě. "
« Řekl jsem si být trpělivý a dát si šanci na birdie. Myslel jsem, že ani pět nebo deset lidí neskončí pod par kvůli větru a trati. Všechny tři dny jsem hrál velmi dobře. Moje putování bylo také skvělé. Jsem prostě moc rád, že jsem to mohl udělat. »
« Na posledním jsem trefil dobrý první putt, musíte počkat a víte, že to je putt, do kterého musíte jít, abyste vyhráli. Najednou se ocitnete v neuvěřitelném stavu vzrušení, samé nervy. Byl jsem nervózní, nebudu lhát a myslím, že jsem se držel docela dobře a jsem velmi šťastný, že jsem to dokázal. »

Němec Olivia cowan vytvořil nejlepší kartu dne s 68 (-4) a skončil o jeden bod zpět, dělený na třetím místě vedle světové trojky Lydia Ko.
ta slovinská Ana Belac zakončil dobrý týden na děleném pátém místě vedle Američana Alison závětří na stejné úrovni jako Francouzi Celine Herbin a skotské Louise Duncanová o ránu dál.Švédové Linnea Johanssonová zakončili turnaj na devátém místě se ziskem tří bodů s pěti hráči dělenými na desátém místě se ziskem čtyř bodů.

V Závod na Costa del Sol 2023, Aditi Ashok je stále ve vedení a nyní má v čele průběžného pořadí 1 bodů.
Švédové Linn Grantová je druhá s 1 005,33 body poté, co navýšila svůj součet se Španělkou Ana Peláez Trivino třetí s 887,33 body.
český Spilková se svým druhým místem posunula z devátého na čtvrté místo a má nyní 804,16 bodu, zatímco Francouzka Pauline Roussin-Bouchardová je pátá s 588 body.
Angličanka Lily May Humphreys je šestý s 561,33, vítěz Ciganda jde ze 78. na sedmé místo a nyní má k dobru 560 bodů.
Jihoafričan Ashleigh Buhai je osmý, angl Alice Hewsonová je devátý a švédský Maja Starková doplňuje první desítku.

Ostatní Tricolores se do toho zapojili Aramco Team Series-Florida dokončil závod dále v pořadí. Emma Grechiová skončil 28. s +7, Pauline Roussin-Bouchardová 35. až +9, Nastasia Nadaud 45. v +11 a Agathe Sauzonová 58. v +14. Na jejich straně Anne-Charlotte MoraAnaïs Meyssonnierová et Anne-Lise Caudal neprošel cutem v prvních dvou kolech.