Amy Yang tuto neděli v neděli potřetí vyhrála Honda LPGA Thailand poté, co udržela Minjee Lee na uzdě jedním tahem. Jihokorejec ve finále Pattaya Old Course of Siam Country Club zaznamenal ve finále kartu 65, celkem tedy 266 (-22).

Amy Yang podepíše hattrick na Honda LPGA Thailand

Amy Yang - Foto: DR

I přes 50minutové přerušení hry kvůli blesku a zpoždění způsobenému deštěm později v průběhu kola, Yang, který vyhrál svůj čtvrtý titul v LPGA v této sezóně, vyšel ze tří zápasů s Lee a Carlota Ciganda díky birdie na okraji zelené, na 16. par-3, aby znovu získal vedení na 21 pod par.

„Upřímně řečeno, byl jsem velmi nervózní, zvláště na posledních třech jamkách.“řekl Yang, který událost vyhrál také v letech 2015 a 2017. "Dokončit to byla těžká díra." Opravdu jsem si říkal, abych byl trpělivý, abych v té době udělal maximum. "

"Snažil jsem se zůstat v klidu a být trpělivý." Opravdu sem chodím. Miluji toto golfové hřiště, proto zde vždy hraji dobře. "

Zatímco Ciganda už podepsala 20 pod par, Lee na 18. jamce měla možnost vynutit si play-off, pokud by za orla dala 4 yardy. Neudělala to a musela se spokojit s birdie, který skončil s 66-21 pod par.

"Opravdu jsem bojoval"řekl Lee, který hledal své páté vítězství na turné LPGA. "Pokusil jsem se udělat co nejvíce ptáčků." Pravděpodobně jsem nehrál patnáctky a šestnáctky tak, jak jsem chtěl, ale myslím, že celkově jsem měl docela solidní výkon. "

Ciganda skončila 20 pod parem po orli na 1. par-5 a poté na 15. par-4. V neděli si připsala velmi dobrých 63 bodů, čímž svázala čtvrteční skóre Eun-Hee Ji, nejnižší v soutěži.

"Zasáhl jsem hodně zelených, zasáhl několik skvělých střel, měl jsem nějaké dobré výsledky a dnes bylo pálení horké," řekla Ciganda.

Očekává se, že Yang, který vyhrál 240 000 $ z nadace 1,6 milionu USD, se po tomto vítězství přesune z 37. na 2. místo v závodě do CME Globe.

Céline Boutier se umístila na 48. místě

Navzdory velmi dobrému startu do soutěže se Céline Boutier, jediné Francouzce na startu, nepodařilo vyšplhat na žebříček Hondy LPGA Thailand. Se svou závěrečnou kartou 71 (-1) jsou Habs na 48. místě, daleko od vedoucího balíčku.

Počínaje 10. odpaliště dokázal Francouz na své cestě udělat tři birdie. Před setkáním s obtížnějším návratem se dvěma bogey a dvojitým pro dvě birdie. S konečným výsledkem 71 (-1) francouzská jednička skončila týden bez jediné karty nad parem, ale nakonec zůstala na 1. příčce, zejména světové 48, Američan Lexi Thompson.

Zobrazení výsledkové tabulky: Cliquez zde