Ce V pátek, během druhého kola 100. French Open, se Rory McIlroy domluvil s francouzskou veřejností na víkend, který slibuje, že bude vzrušující! Světová čtyřka se skutečně připojila k čele turnaje, který sdílí s Thongchai Jaidee, Mikko Ilonen, Brandon Stone a Jeunghun Wang.

Rory McIlroy - Foto: © F.FROGER / 3Ds

Pamatovat si :

• Autor karty 66 (-5), světové číslo 4, Rory McIlroy se připojil k vedoucímu turnaje v -5
  • Sdílí rozkazy s Thongchai Jaidee, Mikko Ilonen, Brandon Stone a Jeunghun Wang
  • Třináctý, Adrien Saddieris, první Francouz v žebříčku, jen tři výstřely z hlavy

Skvělý Rory McIlroy jsme našli tento pátek na Golf National! Po prvním kole ve čtvrtek (71) předvedl bývalý světový hráč číslo 1, že během druhého kola stého French Open měl opět svoji plnou kontrolu nad svou hrou. Působivý ve všech sektorech, Severní Ir přednesl skutečný recitál na kurzu Albatrosu, který byl stále stejně náročný. Šestý birdie ve 100 letech, po těch, které byly provedeny v jamkách 14, 3, 6, 7 a 9, mu umožnil dočasně převzít vedení sám. Ale jeho jediná chyba dne, bogey v 13. po sobě jdoucím ve vodě, ho snížil na -18 celkem s kartou 5 (-66), nejlepší dne. "Určitě budu zklamaný z toho, jak jsem skončil, ale nemohu to nechat skrýt tím, že jsem hrál opravdu dobře." Nebude to poslední bogey, který tento týden udělám, ale doufám, že se mi to zítra podaří rychle vyčistit a vzít zpět ovládací prvky sám. “, řekl nedávný vítěz Irish Open.

Pouze jednomu muži se podařilo uvázat 66 (-5) McIlroye: Jeunghun Wang, autor jako Severní Ir se šesti birdie a bogey. Dvacetiletý Korejec už není neznámou, protože v květnu rychle vyhrál Hassan II Trophy a AfrAsia Bank Mauritius Open. Mezi pěti vůdci najdeme dalšího golfistu plného budoucnosti: Jihoafričan Brandon Stone, vítěz na začátku sezóny na svém národním turnaji, který hrál 20 (-68). Dalšími dvěma členy předního kvinteta jsou zkušený Thongchai Jaidee (3 let, 45 vítězství na evropském okruhu) a Mikko Ilonen (7 let, 36 vítězství). Thajka, druhá po prvním kole, tento pátek hrála 5 (-70), zatímco Fin získal 1 (-68), aby se posunul z 3. místa.

boční Francouz, senzace prvního Mathieu Decottignies-Lafona připustila, že 73 (+2) klesl zpět na 18. pozici při celkovém -1. Místo, které sdílí s Alexanderem Levym, autorem solidních 69 (-2). Ale nejlepší Habs po dvou kolech je hráč Challenge Tour Adrien Saddier, který udělal 17 parů a birdie, aby vrátil kartu 70 (-1), druhý v řadě. 24letý Haut-Savoyard, celkově 13. na -2, má: "Dnes to bylo o něco méně větrné, což trochu usnadnilo situaci, ale i tak jsem rád, že jsem zvládl den bez bogey." Jsem vždy rád, že hraji na tomto hřišti, které bude hostit Ryder Cup, před francouzskou veřejností. “, Mezi 66 hráči, kteří překročili cut, nastavili celkem +3, kvalifikovali se na poslední dvě kola sobotu a neděli deset Francouzů.

Na závěr je třeba poznamenat, že po čtvrteční jamce, kterou vytvořil Dane Lucas Bjerregaard, to byl Ir Paul Paul Dunne, který v pátek dosáhl podobného výkonu a vyslal železnou ránu4 181 metrů přímo do jamky v 8 !