24 m. vasario 2018 d. 15-metė Atthaya Thitikul tapo pirmąja moterų mėgėjų Azijos ir Ramiojo vandenyno (WAAP) čempione, o po ketverių metų, paskutinio metų turnyro išvakarėse, Tailando žvaigždė yra labai jauna ir naujas pasaulio numeris vienas.

Atthaya Thitikul tampa viena pasaulio lydere

- R&A-

Renginį sukūrė R&A ir Azijos Ramiojo vandenyno golfo konfederacija (APGC), siekdami suteikti geriausioms regiono moterų mėgėjėms galimybę sužibėti pasaulinio lygio scenoje, tačiau niekas nesitikėjo, kad vos 56 mėnesių amžiaus žaidėja šioje inauguracijoje. čempionatas pasiektų 19 vietą Rolex moterų pasaulio golfo reitinge. Kai WAAP netrukus prasidės Siam Country Club Patajoje, Tailande, Atthaya Thitikul šią savaitę tai padarė būdama vos XNUMX metų ir pirmą kartą pasiekė pasaulio moterų reitingo viršūnę.

Atthaya Thitikul atrado didžiulį įkvėpimą iš savo komandos draugų iš Tailando ir 86 geriausių žaidėjų iš 21 šalies.

Išskirtinio rekordo autorė, Bankoko gyventoja Thitikul laimėjo pirmąjį WAAP, taip pat užėmė antrą vietą 2019 m. Japonijoje. Pirmąjį sezoną, kaip profesionalė „Ladies European Tour“, ji laimėjo „Race to the Costa del Sol“ („Už nuopelnus“), „Metų naujokės“ ir „Metų žaidėjos“ apdovanojimus. 2022 m. ji jau iškovojo dvi pergales per pirmąjį savo sezoną LPGA ture.

Sulaukusi 19 metų, aštuonių mėnesių ir 11 dienų, Thitikul yra tik antroji žaidėja, jaunesnė nei 20 metų, pasiekusi pirmąją pasaulio raketę Naujosios Zelandijos pilietę Lydia Ko, kai pasiekė pirmąją vietą, buvo 17 metų, devynių mėnesių ir devynių dienų. 2015 m. vasario mėn. 14 metų ir keturių mėnesių Thitikul tapo jauniausiu golfo žaidėju, laimėjusiu profesionalų golfo turnyrą LET's Thailand Championship 2017 m.

Mokslinių tyrimų ir plėtros generalinis direktorius Martinas Slumbersas sakė: „Daug vilčių dėjome atidarę pirmąjį Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių moterų mėgėjų čempionatą 2018 m., nes žinojome, kiek talentingų jaunų moterų mėgėjų yra pačiame aukščiausio lygio šiame regione. Manėme, kad yra žaidėjų, kurie gali greitai pakilti į aukščiausią disciplinos lygį, tačiau greitis, kuriuo kai kuriems geriausiems žaidėjams pasisekė, buvo neįtikėtinas.

„Atthaya yra nuostabus golfo žaidėjas ir asmenybė ir nusipelno didžiulio įvertinimo už tai, kad pasiekė pirmąją pasaulio vietą. Negalime labiau didžiuotis matydami, kaip mūsų inauguracinei čempionei taip gerai, taip greitai sekėsi, ir nekantrauju pamatyti, ką dar ji pasieks.

Thitikul triumfą 2019 m. sekė japonė Yuka Yasuda, kai ji laimėjo namuose, ir Mizuki Hashimoto 2021 m. Abu Dabyje. Kiti čempionate žaidę žmonės anksčiau yra laimėję pagrindinius čempionatus: Yuka Saso laimėjo US Women's Open, o Patty Tavatankit ANA įkvėpimas 2021 m.

Saki Baba, JAV mėgėjų čempionato Japonijoje laimėtojas ir ketvirtas Pasaulio mėgėjų golfo reitingo® (WAGR) numeris, yra aukščiausią reitingą turintis žaidėjas šią savaitę, o po jo 12-ą vietą užima tautietė Yuna Araki. Korėjietis Jiyoo Limas yra aukščiausias reitingas ne Japonijos žaidėjas, užimantis 14 vietą, o Tailando iššūkį įveiks Natthakritta Vongtaveelap, kuri WAGR reitinge užima 36 vietą.

WAAP čempionatą paskatino R&A ir Azijos ir Ramiojo vandenyno golfo konfederacija (APGC), kad įkvėptų ateities moterų golfo žaidėjų kartas ir suteiktų čempionei precedento neturintį starto aikštę karjeros pradžioje, dalyvaudama keliuose pagrindiniuose moterų čempionatuose ir kituose elitiniuose mėgėjų čempionatuose. .

Azijos ir Ramiojo vandenyno moterų mėgėjų čempionatą išdidžiai remia „Rolex“, „Nippon Kabaya Ohayo Holdings“, „Trust Golf“, „Hana Financial Group“ ir „Samsung“.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių moterų mėgėjų čempionatą, apsilankykite čempionato svetainėje:  www.randa.org/WAAP .