Jin Young Ko įveikė keturių taktų deficitą ir trečią kartą per penkerius metus iškovojo Cognizant Founders taurę ir sekmadienį iškovojo pergalę pirmoje atkrintamųjų varžybų duobėje prieš titulą ginantį Minjee Lee. Geriausia prancūzų Celine Boutier finišavo 31 vieta.

Jin Young Ko trečią kartą laimi „Cognizant Founders Cup“.

Jin Young Ko laimėjo tris kartus Cognizant Founders CupVia Twitter ©LPGA TOUR

15-ą kartą LPGA ture laimėjęs ir antrą kartą šiais metais Jin Young Ko pasirodė geriausiai paskutiniame etape su kortele -5 (67) sunkiomis ir vėjuotomis sąlygomis. 27-erių pietų korėjietis privertė atkrintamosiose varžybose iš maždaug 4,5 jardo 18-oje duobutėje išlyginti pranašumą.

Jin Young Ko ir Lilia Vu yra vieninteliai žaidėjai, šiais metais iškovoję keletą pergalių trasoje ir atsinešę 450 000 USD iš padidinto prizinio fondo iki 3 mln.

Abu žaidėjai grįžo į Upper Montclair Country Club 18 (4 para) dėl pirmosios atkrintamųjų varžybų duobutės. Ko ir Lee antraisiais metimais pataikė į žalią kamuolį, o Lee buvo maždaug 4.5 jardo ir arčiau nei Jin Young Ko, kuris atliko vingiuotą dėjimą iš dešinės į kairę.

Jin Young Ko pabandė savo paukštį bakstelėdamas į duobutę, o Lee bandė išlyginti rezultatą, tačiau numetė du metrus nuo duobės, nespėjo paro į dešinę. Ko išmušė skylę ir puolė apkabinti jos kėbulą Davidą Brookerį.

Lee pralaimėjo tai, kas būtų buvusi jo devintoji pergalė ture, nes žaidimo pradžioje jis prarado trijų smūgių persvarą iš 54 duobučių, taip pat dviejų smūgių persvarą trimis duobutėmis nuo galo su bugimiu 16-oje vietoje ir Ko paukščiukas žaidimo pabaigoje.

Lee paskutinį raundą pataikė -1 (71), o 72 duobučių raundą baigė -13 (275).

Jin Young Ko yra vienintelis žaidėjas, laimėjęs šį renginį 2019 ir 2021 m. 2020 m. nebuvo surengtas joks renginys dėl COVID-19. Trys jos titulai yra daugiausiai žaidėjos iškovoti per 12 metų renginio istoriją

Pietų afrikietė Ashleigh Buhai, praėjusiais metais laimėjusi AIG Women's Open turnyrą, užėmė trečią vietą su -10, aplenkdama Pietų Korėjos naujoką Hae Ran Ryu.

Tailandas Atthaya Thitikul, indietis Aditi Ashok ir amerikietis Angel Yin užėmė lygiąją penktąją vietą (-7), vienu smūgiu aplenkdamos japonę Nasa Hataoka.

Lee pradėjo raundą trijų smūgių persvara prieš Yin ir Ashok, o Ko atsidūrė grupėje keturiais šūviais nuo lyderio. Ko sumažino atotrūkį iki dviejų smūgių su birdies 3 ir 4 numeriais, o Lee grąžino kitus du smūgius, kai į vandenį pataikė „didžiuliu“ lygintuvu 3 paraiškos 6 numeriu ir gavo dvigubą bogey.

Tai sukėlė trumpą trijų krypčių lygybę pirmaujant su amerikiečiu Angelu Yin, esant -10. Yin pradėjo dieną trimis šūviais nuo persvaros ir pasiekė -10 su paukščiuku 2-oje vietoje.

Jin Young Ko trumpam išsiveržė į priekį su paukščiu 7-u numeriu, o Lee atsakė 10 pėdų dėjimu. Ko atgavo šūvį per birdie 12-oje par-5 vietoje, bet Lee atgavo dviejų taktų persvarą per birdie 11-oje, 12-oje ir 15-oje vietoje.
Lee atvėrė duris Jin Young Ko su bogey 16-oje vietoje po to, kai praleido farvaterį, o Ko į žaidimą įžengė su 18-uoju numeriu.

3 prancūzės iš pradžių įveikė 31 vietą Céline Boutier, 42-oje vietoje Perrine Delacour, Pauline Roussin-Bouchard užėmė 66 vietą.