20-metis Nickas Dunlapas padarė istorinį žygdarbį, laimėdamas PGA Tour turnyrą „American Express“ kaip žaidėjas mėgėjas. Jis yra pirmasis, pasiekęs šį pasirodymą po Philo Mickelsono 1991 m. Amerikietis atlaikė profesionalų, įskaitant Christiaaną Bezuidenhout, Kevin Yu, Xander Schauffele, Justin Thomas ir Sam Burns, spaudimą. Jis laimėjo keturis raundus (64, 65, 60, 70), o bendras rezultatas -29.

Nickas Dunlapas, pirmasis mėgėjas, laimėjęs PGA turą nuo Philo Mickelsono laikų

Nickas Dunlapas, jo mergina, tėvai ir treneris bei „American Express“ trofėjus – per X @PGATOUR

Siužeto posūkis

Liko trys žingsniai į priekį, Dunlap sunkiai sekėsi su dvigubu bogey, kai jis pasiuntė kamuolį į vandenį. Tada jis užleido kelią Samas Burnsas, kuris dešimtyje duobučių išrikiavo penkis paukščiukus. Tačiau „Ryder Cup“ žaidėjas pramušė du kartus iš eilės, būdamas 17 ir 18 metų, palikdamas Dunlapą sugrįžti į savo ūgį. JAV mėgėjų varžybų nugalėtojas pademonstravo savo ramybę, 18-oje vietoje įmetęs dviejų metrų dėjimą ir patvirtinęs savo pergalę.

Istorinis žygdarbis

Dunlapas yra antras jauniausias nugalėtojas PGA turas nuo Antrojo pasaulinio karo, už Jordanija Spieth. Visų pirma, jis yra pirmasis žaidėjas mėgėjas, laimėjęs Amerikos trasoje per 30 metų ir taip prisijungęs prie savo stabo. Phil Mickelson, kuris triumfavo „Northern Telecom Open“ 1991 m. Jis taip pat yra pirmasis „Swing 5“ turnyro mėgėjų nugalėtojas, kvalifikacinis mini reitingas Parašo įvykiai sezono metu.

Bezuidenhoutas, turtingiausias

Nors Dunlapas ir iškovojo trofėjų, dėl žaidėjo mėgėjo statuso jam nepavyko įmušti laimėtojui pažadėto 1,5 mln. USD čekio. Todėl yra Bezuidenhautas kuris gavo didžiausią turnyro prizą – 900 000 USD. Pietų afrikietis pasirašė puikią 65 taškų kortelę su penkiais paukščiais ir 15 metų ereliu, o tai leido jam akimirkai pirmauti klubo namuose. Galiausiai jis finišavo antras, lygiosios su Xander Schauffele ir Justin Thomas, kurie grąžino atitinkamai 66 ir 67 korteles.

Barjonas ir Pavonas, neatsiejami

Šiame turnyre dalyvauja du prancūzai, Paulas Barjonas ir Matthieu Pavonas, užėmė 39 vietą, iš viso surinko 271 (-17). Du žaidėjai iš pietvakarių ir tais pačiais metais (1992 m.) gimę keturis raundus žaidė kartu ir sekmadienį grąžino identiškas 70 kortas. Jie abu padarė dvigubą bogey su kamuoliu į vandenį grįždami par 3 Stadiono kursas. Pavonas atliko tris paukštelius, o Barjonui – du, kuris 2 rezultatu atmušė įspūdingą erelį, atmušęs pleištą iš 120 metrų. Pavonas nukrito keturiomis vietomis „Swing 5“ turnyrinėje lentelėje ir nebėra kvalifikuotas į antrąjį „Signature Event“ Pebble Beach. Jis dar turi galimybę atsigriebti kitą savaitę vyksiančiame „Farmers Insurance Open“.

Norėdami pasiekti lyderių lentelę: Spustelėkite čia