Paskutinis „PGA Tour“ sezono turnyras - „Tour Championship“ - buvo sužaistas East Lake.

„FedEx“ reitingo viršūnėje po pergalės BMW čempionate prieš savaitę Patrick Cantlay šiame turnyre pirmavo -10. Savaitę jis baigė -21, vienu smūgiu lenkdamas Johną Rahmą ir laimėjo savo pirmąją „FedEx“ taurę.

„FedExCup“: laimi Patrick Cantlay

Nuotrauka: DR

Kaip ir kasmet, Atlantoje vyksta paskutinis sezono turnyras: „Tour Championship“. Šis turnyras, kurio didžiausias metų prizas, yra 30 geriausių „PGA Tour“ sezono žaidėjų. Todėl žaidėjų laukas priklauso nuo įvykio: varžybose dalyvauja 15 geriausių pasaulio žaidėjų.

Jau trejus metus „PGA Tour“ reguliaraus sezono metu surinkti taškai ir „FedEx“ taurės reitingas BMW čempionato pabaigoje suteikia tam tikrą smūgių skaičių į priekį arba atgal „Championship Tour“.

Taigi, laimėjęs BMW čempionatą ir pirmavęs turnyrinėje lentelėje, Patrick Cantlay pradėjo turnyrą pirmaudamas ties -10. Kiekvieno rato vakarą Cantlay išsaugojo pirmąją poziciją. Net jei pasaulio numeris 1, „US Open“ nugalėtojas Johanas Rahmas išreiškė kaltinimą, Cantlay sugebėjo atsispirti šiems išpuoliams. East Lake kurso 70 paroje jis grąžina 67-66-67-69 korteles. Paskutinio rato pabaiga buvo jaudinanti. Po to, kai 17 -oje skylėje buvo bogey, Cantlay pradėjo 18, tik vienu smūgiu lenkdamas ispaną Rahmą. Abu vyrai sėkmingai užpuolė par 5 iš 18 dviese. Rahmas, būdamas toliau, pirmiausia pasirinko erelį, kurio, deja, neatsivertė. Todėl Cantlay turėjo du dulkes ir sugebėjo laimėti turnyrą. Būdamas 29 metų Long Byčo gimtoji laimėjo savo pirmąją „FedEx“ taurę.

Praėjus trims savaitėms iki Ryderio taurės, jis yra tinkamas žmogus Amerikos pusėje.

Pasaulio taškų atveju apdovanojimas grindžiamas balais, gautais 72 skylių pabaigoje be kompensacijos. Johnas Rahmas ir Kevinas Na finišavo lygiai 266 smūgiais (-14), todėl pasidalino pasaulio taškus už pirmąją vietą, t. Y. 51,2 taško. Patrick Cantlay, „FedEx“ taurės laimėtojas, finišavo ketvirtoje pozicijoje.

Pasaulio numeris 2 ir titulo turėtojas Dustinas Johnsonas šioje „FedEx“ taurėje užėmė 8 vietą.

Dukart „US Open“ ir USPGA nugalėtojas Brooksas Koepka negalėjo užbaigti turnyro. „West Palm Beach“ žaidėjas nusprendė mesti rūkyti po to, kai patyrė stiprų riešo skausmą po smūgio į šaknį. Dabar, likus 3 savaitėms iki Ryderio taurės, Amerikos komandai yra smūgis apsvarstyti galimybę apsieiti be keturių pagrindinių nugalėtojų.

Po šios išėjimo į pensiją Joaquinas Niemannas liko vienas žaisti paskutinį ratą. Jaunasis čilietis pasinaudojo proga nustatyti naują „PGA Tour“ rekordą, greičiausio žaidimo ratą. Jis pavogė šį rekordą iš Kévino Na, atlikęs savo žaidimą per 1 val. 53 min., Rezultatas 72 (+2).