Momoko Ueda és Ai Suzuki osztoznak az 50. TOTO Japan Classic élén egy kör után, Pauline Roussin-Bouchard, az egyetlen francia pilóta a 30. helyen áll -1-gyel (71). A japánok az első kilenc helyből nyolcat foglalnak el csütörtökön a shigai Seta golfpályán.

TOTO Japan Classic: Nyolc japán az élen, Roussin Bouchard a 30

Az első kör társvezetője, Momoko Ueda – © SkySports az LPGA-JLPGA-hoz.

Pauline Roussin Bouchard a TOTO Japan Classic 1. fordulójában – Fotó: Nathalie Janson

A sigában (Japán) található Seta golfpályát japán játékosok hada veszi át, az érvényben lévő japán játékosok az ideiglenes besorolás első kilenc helyéből nyolcat foglalnak el a TOTO Japan Classic 50. kiadásában. 2 millió dollárral ruházták fel 42 LPGA-tagot és 36-ot tömörít a JLPGA-ban (japán női profi kör).

Ai Suzuki, aki már 2019-ben nyerte meg a Shiga-i Seta Golf Course versenyét, -7-nél (65) osztozik az élen honfitársával, Momoko Uedával. Ugyanennek a tornának a 2021-es győztese – csak a ,,– számára szankcionálva. A 22 éves Ayaka Furue, a Scottish Open idén nyáron győztese, egy pont hátrányban van Sakura Koiwaival szemben.

A thaiföldi Atthaya Thitikul, aki frissen a világ első helyezettje, egyelőre meg kell elégednie egy 1-es (-71) lapjával és a harmincadik hellyel, amelyet Pauline Roussin-Boucharddal osztozik. Az egyetlen francia nő, aki ezen az eseményen indult, Alain Alberti pártfogoltja, aki a 1-es paran hagyta el, 10-et kapott, mielőtt az első birdie-jét a 11-as parkra tette. A 3-es bogey, majd a 3-es második birdie lehetővé tette, hogy visszaküldje a térképet. par.