És a végén mindig Korda Nelly nyer. Korda Nelly szinte az egész utolsó nap éllovasa nem remegett, hogy megnyerje a Chevron bajnokságot, ami a második nagy győzelme. Ő lett a harmadik játékos a történelemben, aki öt egymást követő LPGA tornát nyert.

Nelly Korda megnyeri a Chevron bajnokságot – a Twitter @LPGA-n keresztül

Új oldalt írtak a női golf történetében ezen a hétvégén a texasi Carlton Woods-i klubban. 25 évesen Nelly Korda kettős főgyőztes lett a Chevron bajnokság megnyerésével. Az amerikai új oldalt ír a női profi golfban és az LPGA-ban, mivel ez a győzelem egyet jelent zsinórban ötödik sikerével.

Az utolsó kör elején az utolsó csoportokban Korda Nelly ismét remekül golfozott ezen a hosszú texasi napon. A rossz időre jellemző szombat után a játékosoknak vasárnap délelőtt kellett befejezniük a költözési napot. Korda Nelly az utolsó kör elejétől keményen ütött, három birdie-vel a -3 előtt és három lövéssel megelőzve. A nap végén derűs, Korda Nelly végül két ütéssel nyert első üldözője előtt.

Remek teljesítményt nyújtott Maja Stark, aki utolsó hat lyukán három birdie-nek köszönhetően a 2. helyen végzett, két lövéssel Korda mögött. Lauren Coughlin és Brooke M. Henderson egyaránt a 3. helyen végzett.

Hosszú és nehéz utolsó nap a thai Atthaya Thitikul számára. A játék megszakítása előtt jól megállja a helyét a ranglista élén, a fiatal játékos három bogey-vel zárta mozgónapját, majd hetét 76-tal (+4) zárta. Végül a 12. helyen végzett.

Emlékeztetőül: egyetlen trikolór sem vágott bele. Céline Boutier és Perrine Delacour a második körben kiesett.

A Chevron Championship teljes ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.