A DP World Tour első nagy találkozóján Abu Dhabiban a show ott volt a játékosok hőstettei és a Yas Links danteszk körülményei között. Végül Thomas Pieters tudta, hogyan kell a legjobban megszelídíteni a pályát, hogy megnyerje az Abu Dhabi HSBC bajnokságot. Victor Dubuisson a tornán a legjobb 5 között végzett, két ütéssel lemaradva a belga mögött.

Thomas Pieters nyerte az Abu Dhabi HSBC bajnokságot - a Twitteren keresztül © @DPWorldTour

Thomas Pieters nyerte az Abu Dhabi HSBC bajnokságot – a Twitteren keresztül © @DPWorldTour

Az Abu Dhabi HSBC Bajnokság első alkalommal a Yas Links-en, a pálya kezdetben csütörtökön küzdött a védekezésért, idilli körülmények között, és -9-nél a vezető pozícióban volt. Scott Jamieson -9 lapja továbbra is a hét legjobbja marad. A szél aztán megélénkült, különösen pénteken, ami jelentősen magasabb pontszámot eredményezett.

A negyedik kör utolsó játékában Scott Jamieson (-11) és Shane Lowry (-10) mellett Thomas Pieters türelmes tudott maradni, és hagyta ellenfeleit hibázni. A nap nehéz volt a skót és az ír számára, akik mindketten 77-et (+5) adtak vissza. Thomas Pieters képes volt irányítani a játékát egy birdie-vel, egy bogey-vel és tizenhat par-val, ellenállva üldözői támadásának. Ezzel megnyerte első Rolex sorozatát, és újra bekerült a világ legjobb 50 közé: a 31. helyen áll.

A mi bluesunk

Hét francia volt jelen a héten Abu-Dzabiban, és közülük négyen átmentek a Cut-on.

A hét remek teljesítménye a cannes-i lakosnak, Victor Dubuissonnak tudható be, negyedik lett a Yas Linken. Az első körök 70 (-2) és 72 (PAR) lapjai után a hétvégén két 69-et (-3) adott vissza, ezzel a 2017-es Nedbank Golf Challenge óta a legjobb eredményét írta alá a Rolex sorozatban. Nagyon intelligensen játszottam, és lehetőségem volt két hosszú puttot bevinni, amelyek a tabella élére járó különbséget jelentik. Már két és fél hónapja játszottam egy tornán, és nem könnyű a Rolex sorozattal kezdeni, szóval nagyon boldog vagyok” – gyűjtötte össze a Golf+ Victor Dubuisson.

Romain Langasque szintén nagyon jó héttel és top 15-tel kezdi a szezonját. 72-73-67-71 lapokat készít, és a 12. helyen áll -5-nél. Abu-Dzabiban ismét fellép Romain Langasque, aki 16-ben a 2021. helyen végzett.

Julien Brun egy kényes mozgalmas nap ellenére a legjobb 25-be írt alá ebben a Rolex sorozatban. Két forduló után még az élvonalba is becsúszott, amikor pénteken aláírta a legjobb lapot, 69 (-3) a vihar alatt. 69-69-77-70 lapjaival -25-nál a 3. helyen végzett.

Victor Pereznek az első forduló tüzes rajtja után, hét lyuk után -7 -vel, nehezebb lesz a torna hátralévő részében, és különösen a hétvégén. Súlyos 78-as (+6) eredménye a bajnokság 58. helyére sodorja, összesen +3-mal.

Az Abu Dhabi HSBC bajnokság teljes ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.