Megtörtént: Scottie Scheffler felveszi második zöld kabátját az Augusta-i pályán eltöltött hét után. 27 évesen Scheffler a világ legjobb játékosa, és továbbra is uralja a világ golfját. Matthieu Pavon nagyszerű teljesítményt nyújtott az első augusztusi versenyen: a 12. helyen végzett. Tiger Woods az utolsó 60. helyen végzett a vágásban.

Scottie Scheffler nyerte az Augusta Masterst – a Twitter @TheMasters oldalán

Scottie Scheffler megnyeri az Augusta Masterst – a Twitter @TheMasters oldalán

Könyörtelen, lenyűgöző, hihetetlen: a szuperlatívuszok hiányoznak a Scottie Scheffler által készített játék leírásához. 27 évesen az amerikai felveszi második zöld kabátját, és egy kicsit magasabbra emeli a világ golfjának trónját. Néhány héttel ezelőtt a Players győztese, Tiger Woodst követte azzal, hogy ugyanabban az évben megnyerte a címet a Sawgrassban és a Mastersben.

Az utolsó kör elején vezető Scottie Scheffler a meccs elején ellenállt barátai támadásainak. Ezután versenyzői megszenvedték az ámen kanyar törvényét, és fokozatosan kiestek a bajnoki címért. Ugyanakkor Scheffler 13, 14, majd 16 évesen leláncolta a birdie-ket, hogy nyugodtan haladjon a győzelem felé.

Második helyezettje végül svéd, Ludvig Åberg személyében. Első Masters versenyén, amely nem volt sem több, sem kevesebb, mint az első nagy tornája, Åberg lenyűgöző volt az érettségében. Néhány hiba ellenére a kevesebb mint egy éve profivá vált svéd zseniális lövéseket és madárjátékokat láncolt össze, hogy egyedül végzett a második helyen, négy lövéssel Scheffler mögött.

Holtversenyben a 3. helyen találjuk az utolsó körökben a világelső Collin Morikawa és Max Homa ellenfelét Tommy Fleetwood kíséretében. Az angol játékos nagyon masszív golfjátékot produkált a hétvégén, különösen vasárnap, amikor 1-et (-69) adott vissza. Emlékeztetjük Önöket, hogy Fleetwood még mindig az első nagy győzelmét kergeti, ő, akinek számos díszhelye van.

Sikeres hét volt Matthieu Pavonnak a masters tornán. A Bordeaux játékosa egész héten jól helyezkedett, minden körben kitartott, és a 12. helyen végzett. Ezzel az új jó eredménnyel új helyeket szerez a világranglistán, és most éppen a legjobb 20-on kívül, a 22. helyen áll. Ez a 12. hely kvalifikálja őt a 2025-ös Masters versenyre, és új oldalt ír a francia golfban: ez a legjobb trikolor teljesítménye Georgiában.

Kemény hétvége Tiger Woodsnak. Miután ismét beírta a nevét a Masters rekordok könyvébe, a 24. zsinórban elért vágással, a Tigris szenvedett, és végül az utolsó helyen végzett a vágásban +16-tal.

Az Augusta Masters teljes ranglistájának megtalálása: cliquez ici.