Jon Rahm megnyerte a DP World Tour bajnokságot vasárnap Dubajban egy utolsó kört követően. A spanyol két ütéssel előzi meg Alex Norent (SUE) és Tyrell Hattont (ANG). Rory McIlroy a szezon utolsó versenyén elért negyedik helyének köszönhetően pályafutása során negyedszer nyerte meg a Race to Dubait. A körök dupláját is aláírja, hiszen a szezon elején megnyerte a FedEx Kupát. Victor Perez a DP World Tour bajnokság legjobb franciája a 12. hellyel.

A DP World Tour bajnokság Rahm győztese, McIlroy veszi át a versenyt

Jon Rahm (balra) és Rory McIlroy a DP World Tour bajnokság és a Race to Dubai győztese – a Twitteren @DPWorldTour

A DP World Tour szezonja ma ért véget, két nagy bajnokot, a Ryder Cup-játékosokat, a Major győzteseket és mindketten az 1-es vagy korábbi világelsők koronázását. A Jumeirah Golf Estates földi pályáján 1-ben (-67) megtett zseniális utolsó körének köszönhetően Jon Rahm kétlépcsős előnnyel nyerte meg ezt a DP World Tour bajnokságot. A spanyol két ütéssel előzi meg Tyrell Hattont és Alex Norent. Jon Rahm határozottan értékeli ezt az útvonalat Dubaiban, hiszen ez már a harmadik győzelme a DP World Tour Championship-en, amivel ötre növelte győzelmei számát a Rolex sorozatban.

Rory McIlroy megnyeri a versenyt Dubaiba. A világelső északír negyedszer lett az év golfozója Európában. Dubajban a dobogó lábánál végzett, -1-on, négy ütéssel Jon Rahm mögött. A duplát aláírja, mivel a szezon elején már megnyerte a FedEx Kupát az East Lake-en.

Victor Perez egy stabil utolsó kört ír alá ezen a vasárnapon, 66-os (-6) lappal, ami lehetővé teszi számára, hogy 14 helyet szerezzen a tabellán, és így a legjobb 15-ben, a 12. helyen álljon -7-nél. Évét az európai körversenyen a 23. helyen zárta.

Romain Langasque a PAR-ban játszik az utolsó fordulóban, és a legjobb 20-ba szerződött, hogy befejezze szezonját. Az 50. helyen végzett a Race to Dubai versenyen.

Antoine Rozner négy köre után a parösszegben a 34. helyen végzett. A Racingman a DP World Tour évét a 30. helyen zárja.

A DP World Tour Championship teljes ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.

A Race to Dubai végső besorolása: cliquez ici.