A 34. QBE Kiütéses 7. december 11-től 2022-ig játsszák cápa Golf Club at The Ritz-Carlton Resort, Nápoly, ahol először két csillag a LPGA, Nelly Korda és Lexi Thompson vegyes csapatként versenyez, és ugyanazokból a rajtokból indul, mint a férfiak.

Drive On Championship: Nelly Korda folytatja a show-t!

Nelly Korda - © LPGA

Ez egy egyedülálló esemény a PGA Tour naptárában. Bár nem adnak ki FedEx Kupa-pontokat, a pályán 24 golfozó párosával három körön keresztül dönt a bajnokról.
Ez is egy exkluzív esemény, hiszen két LPGA sztár van a pályán, Nelly Korda és Lexi Thompson.

Az eseményt 2001 óta játsszák a floridai Tiburon Golf Clubban, bár 1989-ben kezdődött Kaliforniában.

Tizenkét, két játékosból álló csapat versenyez 54 lyukon. Pénteken tülekedést játszanak a csapatok. Szombaton greensome, a vasárnapi utolsó forduló pedig négylabdás.

Idén felfordították a történelem oldalát, hiszen az esemény történetében ez az első alkalom, hogy két LPGA-játékos mérkőzik meg egymással ezen a tornán. A világranglista második helyezettje Nelly Korda, míg Lexi Thompson először lép pályára. , a 2. játékos a világon. korábban részt vett a tornán.

• Keith Mitchell és JJ Spain

Nelly Korda és Lexi Thompson ugyanazokból a rajtokból lép pályára, mint a pályán lévő 22 ember. A Tiburon Golf Club pálya 72 yardos par-7-es.

A hossz további kihívást jelent Korda és Thompson számára, de a 250-es LPGA-szezonban mindketten átlagosan 2022 yardot teljesítettek a pólótól, így ők lettek a turné leghosszabb ütései.

Greg Normant, aki történelmileg a torna házigazdája volt, felkérték, hogy ne vegyen részt az idei év elején, ez lesz az első alkalom az esemény történetében, hogy Norman nem lesz jelen. Közreműködött abban, hogy az eseményt a Tiburon Golf Clubba helyezték át, egy általa tervezett pályát, amely az LPGA CME Group Tour bajnokságnak, valamint a PGA Tour Champions Chubb Classicnak is otthont ad. A múltban a Shark Shootout beceneve volt.

Greg Norman által tervezett bajnoki pályák

©Greg Norman

A címvédő sem lesz jelen, mivel most a Greg Norman által rendezett, szakadár LIV Golf League tornán játszanak. Tavaly Jason Kokrak és Kevin Na nyerte a versenyt, így idén új csapat emelheti a magasba a trófeát.

Mindenki, aki Floridában játszik, garantáltan szép bónuszban távozik. A teljes nyeremény 3,8 millió dollár, és a győztes csapat minden játékosa kap egy csekket
475 000 dollár. Mindenki megnyeri a QBE Shootoutot, sőt az utolsó csapat is távozik 90 000 dolláros bónusszal