A japán Nasa Hataoka volt az, aki kiváló 64-es győzelmet aratott az LPGA Classic Marathonon, amelyet lejátszhatatlan időjárási körülmények miatt három kör után felfüggesztettek. Nagyon jó cél a Céline Boutier-től, aki a 28. helyet szerezte meg, pazar 64-gyel végzett. Perrine Delacour, a rangsor legjobb francianője a 22..

LPGA Klasszikus Maraton: Hataoka győztes, Perrine Delacour 22.

Nasa Hataoka - © LPGA

A 2021-es LPGA Classic Marathon-ot 54 lyukra rövidítették egy egész napos eső után, amely játszhatatlanná tette a pályát. A japán Nasa Hataokát, aki három forduló után hatütemű vezetést tartott, győztesnek nevezték, ezzel megszerezte negyedik győzelmét az LPGA Touron.

„Tudom, hogy mindenki nagyon-nagyon keményen dolgozik, és megpróbál egy 72 lyukas tornát játszani. Szerettem volna, ha képes vagyok rá, de ezzel az idővel nagyon nehéz volt ”- mondta Hataoka. „Örülök, hogy nyerhettem. "

Az amerikaiak, Elizabeth Szokol és Mina Harigae a második helyen állnak -13-nál, a két játékos karrierje legjobb eredményeit éri el az LPGA Touron. A német Esther Henseleit egyéniben negyedik lett -12-nél, míg Yuka Saso, Amy Yang, Austin Ernst és Caroline Masson -11-nél az ötödik helyen áll. A címvédő Danielle Kang -10-nél a kilencedik holtversenyben áll.

A japánok NASA Hataoka, három forduló után -19-es élen vezetett, ezért megnyerte ezt a tornát anélkül, hogy az utolsó fordulót jelentős hat vezetéses vezetéssel játszotta volna az első üldözővel szemben.

Kék oldal

Celine Boutier ezen a harmadik és egyben utolsó körön különösen alkalmas volt. La Francilienne nem végzett a csipkében 64-es (-7) fenséges kártya aláírásával. 1-es bugyival aztán egy látványos hat birdie-sorozatot adott magának, mielőtt visszatértével még kettőt adott volna hozzá. Ennek a jó teljesítménynek köszönhetően a 7. pozícióban összesen -28-re emelkedett.

Nagyon jó harmadik kör is Perrine Delacour,  aki a ranglistán a legjobb franciaként a 22. helyet szerezte meg, aki kiváló 67-gyel (-4) honfitársa előtt összesen -8-as ponttal előzte meg. Végül Celine Herbin több nehézsége volt szombaton, a végső kártya (72) (+1) visszaszorította az 50. helyre a ranglistán.

Az LPGA Klasszikus Maratont eredetileg 9-kor függesztették fel, miután minden játékos megkezdte a fordulóját. Az LPGA Tour és helyszíni meteorológusa a nap folyamán figyelte az időjárási körülményeket, és a pálya körülményei soha nem javultak annyira, hogy lehetővé tegye a játék folytatását. A hétfői előrejelzés további esőre és zivatarokra is felhív a régióban. Toledo régió.

„Kezdeti előrejelzésünk szerint állandó eső volt reggel, de utána tisztább körülmények voltak. Sajnos a felhők elakadtak a fejünk felett, és az eső soha nem állt le annyira, hogy visszatérhessünk a normál játékfeltételekhez a pályán. ”- mondta Sue Witters, az LPGA Tour szabályainak és versenyeinek alelnöke. „Elsődleges prioritásunk mindig a négyes célba érés és bár reméltük, hogy hétfőn képesek leszünk rá, az időjárás előrejelzése 11 óra után ismét kedvezőtlen volt. "

„Szeretnénk, ha négy fordulót játszhattunk volna, de hálásak vagyunk az LPGA Classic Marathon játékosainak és partnereinknek a türelemért egy nagyon nehéz napon. Hihetetlenül hálásak vagyunk Greg Pattinson felügyelőnek és a Highland Meadows Soils csapatának is egész héten végzett fenomenális munkájukért, különösen a mai nehéz körülmények között. "

Az utolsó LPGA Tour verseny, amelyet 54 lyukra csökkentettek, a 2020-as Cambia Portland Classic volt, amelyet a csendes-óceán északnyugati részén futótűz érintett.

A ranglistán való konzultáció: cliquez ici