Jin Young Ko arra irányította belső Dustin Johnson-ját, hogy az Egyesült Államokban először győzzön pánikkal, és karrierje harmadik LPGA-címét megszerezhesse a főnixi Wildfire Golf Club pályáján (Egyesült Államok).

LPGA: Jin Young Ko nyeri a Bank of Hope Alapítók Kupáját

Jin Young Ko - Fotó: DR

Miután a holtversenyes par 72 pénteken öt ütéssel hagyta el az Alapítók Kupa vezetője mögött, Ko beszélt honfitársával, Jennifer Songval a PGA Tour sztárjáról.

"Azt mondta nekem, hogy Dustin nagyon rosszul játszott, és hogy nem haragudott meg - betette a karokat a táskába, és sétált" - mondta Jin Young Ko. - Tehát tegnap és ma is megpróbáltam, mint Dustin. Csak próbáltam nem haragudni, nem boldog, csak összpontosítani. "

Működött.

A 23 éves Jin Young Ko vasárnap hibátlan 64-es és 65-ös körökkel ért célba a Desert Ridge-ben, egy győzelem előtt. Megállapította a 14-16-ot, és az utolsó kettő mellett 266-ra ért célba (-22), majd megnyerte, amikor Yu Liu vezető kihagyott egy 4,5 yardos dobást a 18-par-4-nél.

Liu a második helyezett 70-re kötötte játszótársát, Carlota Ciganda-t és nővéreit, Jessicát és Nelly Kordat. Ciganda 69-tel fejeződött be, Jessica Kordanak sikerült összehúznia a 5-es két par 9-es hátát egy 64-re, és Nelly Korda 66-ra.

Jin Young Ko úgy döntött, hogy a golf új szabályai szerint a zsinórral a lyukba dobja a lyukat, és tizenhat lábat tett a par-1 20-re, majd a Put-14 4-nél két putt megcsinált, és újra megcsinálta. 15. alkalommal egymás után egy méteren a 5-os par-3-en.

"Sok játékos úgy gondolja, hogy ha van egy zászlórúd a lyukban, a labda eltalálhatja és kijöhet", egy Ko. - Úgy gondolom, hogy nagyszerű behelyezni a zászlót, mert nekem könnyebb betenni, mert ez egy kis célpont. "

A koreai túra tízszeres győztese, Jin Young Ko megnyerte a 2017-es dél-koreai LPGA KEB Hana Bank bajnokságot, hogy megszerezze LPGA Tour kártyáját, és megnyerte a tavalyi női ausztrál nyílt versenyt.

Múlt vasárnap áttörést hajtott végre az Egyesült Államokban az LPGA Tour alapító 13 nő tiszteletére rendezett tornán, amelyet tavaly túlságosan elgondolkodott.

„De a barátaim azt mondták nekem:„ Meg tudod csinálni ”. A menedzserem és a szüleim, a caddy-m, mindenki azt mondta nekem, hogy képes vagyok rá. " - mondta Ko. „Nagyon bízom ebben az évben. Nagyon jó az USA harmadik győzelméhez. "

A Jin Young Ko idén négy rendezvényen háromszor háromszor végzett. A múlt hónapban a második helyen volt Nelly Korda mögött ausztrál címe védelmében, három héttel ezelőtt Szingapúrban pedig a harmadik helyen állt.

A 23 éves Liu elszalasztotta az alkalmat, hogy Shanshan Fenget kövesse a turnék történetében a második kínai győztesként.

"Hihetetlen hét volt ez számomra"- mondta Liu. „Ez az első alkalom, hogy a döntőben játszhatok, először versenyben vagyok. Nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, de úgy érzem, mindig van hova fejlődni. "

A Duke volt játékosa nem volt biztos abban, hogy hol áll a ranglistán a 18. helyen.

"Nem tudtam pontosan, hol vagyok, ha madarászkodnom kell, vagy csak össze kell állítanom a par-t és a rájátszásba kell mennem" - mondta Liu. - Nem voltam annyira összpontosított, mint szerettem volna. Azt hiszem, ezért rontottam el. "

Ciganda Arizona államban játszott, és segített a Sun Devilsnek a 2009-es NCAA-cím elnyerésében.

"Nagyon szerettem volna nyerni"- mondta a spanyol. - Itt Phoenixben mindig különleges, de ma nem tudtam. "

Jessica Korda a bal alkar sérüléséből tért vissza, és ezzel először kezdte a szezont.

„Nyilvánvaló, hogy fájdalom nélkül játssz. Megmutatja- mondta.

Az utolsó két lyukban elvégezte a párosítást, hiányzott egy 6 méteres bot 17-re és egy még rövidebb a 18-ból.

- Kicsit csalódott, hogy hiányzott az utolsó rövid putt, mert tudtam, hogy el kell érnem. Azt hittem, lefelé fog menni. Az árnyék és a fény közötti különbség kissé megzavart. "

Nelly Korda a legjobb 10 között végzett az ötödik egyenes nyitásért ebben a szezonban. A legutóbbi két lyukon is par.

"Depressziós vagyok, de nem túl depressziós, mert jól játszottam ezen a héten, és elégedett vagyok a játékom menetével"- mondta. „Lehetőséget adtam magamnak az utolsó lyukakon. 17-én leborotváltam a lyuk szélét, és 18-at erősen megnyaltam sajnos. "

A Tour top 10-ben szereplő Sung Hyun Park elhalványult, miután a második körben megosztotta dobogós helyét Liu-val. A szingapúri győztes a múlt hétvégén 69-es és 72-es kört teljesített, így holtversenyben a 14. helyen végzett, 15-nél par néven.

A Céline Boutier francia nőt illetően, miután a 3. pozícióban (+1) visszahúzódott, az utolsó kört fejezte be a pároson, és összesen -9 ponttal végezte el a 47. helyezett utolsó helyezettjét.