Bemelegítő kör Antoine Rozner számára, aki szombaton főosztályban győzött -5-nél a Linxéa Open FFGolf-on az Abatroson a Golf National-on, mielőtt elindult az USGA bajnokságra. Az amatőr Ines Archer nyer a hölgyekben.

Linxea Open: Antoine Rozner fémlemezből, Ines Archer eltalálja

Linxea Open: Antoine Rozner fémlemezből, Ines Archer eltalálja - Fotó Alexis Orloff - ffgolf

Az elejétől a végéig a párizsi Antoine Rozner, a világ 70. játékosa, kétszer nyert Európa-bajnokságon, továbbra is mestere maradt ennek a tornának, amelyet a legjobb francia amatőrökkel vívtak meg. A játék minden területén szilárd, a Racing játékosa megtartotta rangját, és felajánlotta magának a "Pokoli teszt" felvetését is, mielőtt vasárnap Dallasba és Texasba repült volna. naptárának hátralévő részében.

Valójában a francia két meghívót kapott a PGA turnéból, amelyeknek még nem tagja, hogy először az AT&T Byron Nelsonhoz igazodjon (május 13. és 16. között a texasi McKinney-ben), majd a Memorial versenyre. (Június 3.) -6 az ohiói Dublinban) pokoli program!

Az első forduló végén társvezető, a Racingman egyedüli 69-es játékkal vette át a bajnokságot, főleg a visszatérés kezdetén tűzben játszott, 2 madarat és egy sasot a 10 és 13 között.

Oihan Guillamoundeguy Léonard Bem és Mathieu Decottignies-Lafon mellett a fiúk között a legjobb amatőr címet szerezte meg összesen +4-gyel és egy ötödik döntővel.

A hölgyek kategóriájában a tegnapi 16 éves Inès Archer teljesít a legjobban, a születésnapjára elért győzelmet +8-mal.

Ines Archer eltalálja a fényképet - Alexis Orloff / ffgolf

A 16 éves amatőr 77 (+5) +8 végkártyával halasztotta a bajnokságot a hölgyek kategóriájában. Ines Archer tele van önbizalommal, mielőtt a jövő héten továbbjutna a Portugál Openre: „Nagyon boldog vagyok, mert azért jöttem ide, hogy visszanyerjem a szórakozást és a bizalmat, és nagyon jól játszottam. Most pedig menjünk Portugáliába, hogy menjünk egy tökéletesre. Nagyon bízom benne, hogy ott van a játékom, és nagyon szeretnék ott tenni valamit. "

Emma Grechi + 9-es összesítéssel végzett, a Linxea Open első versenyzője. A hölgyek dobogós helyét egy másik amatőr játékos tölti be Constance Fouillet személyében, összesen +11.