Utolsó 69-es napjának (-3) köszönhetően az amerikai játékos, Lexi Thompson megnyerte az Aramco Team Series-t New Yorkban, két ütéssel megelőzve a Brooke M. Henderson (CAN), Madelene Sagstrom (SUE) duót. Az utolsó részben Lexi Thompsonnal társított Nelly Korda végül a 4. helyen zárta a versenyt. A legjobb francia Pauline Roussin-Bouchard a 15. pozícióval végzett.

20221016_Lexi-Thompson-megszab egy-New-Yorkot_01

Lexi Thompson megnyeri a New York-i Aramco Team Series-t – a Twitter @LETgolf oldalán

Az Aramco Team Series három, New York-i, Trump Golf Links-i fordulója után az amerikai Lexi Thompson nyert -11-es összesítésének köszönhetően. Két 71-es (-1), majd 65-ös (-7) kártyát ír alá az első két fordulóban, mielőtt 69-cel (-3) zárná a versenyt. Három bogey ellenére az amerikai hat birdie-t ír alá, hogy három ütéssel nyerjen első üldözői előtt.

Mindkettő -8-as eredménnyel a kanadai Brooke M. Henderson és a svéd Madelene Sagstrom második helyen áll a New York-i Aramco Team Seriesben.

Korda Nellynek, a korábbi világelső, az utolsó körben az utolsó részben nem sikerült kiszállnia a játékból, hogy megszerezze a győzelmet. 1. lett az eseményen egy utolsó körrel, és -4-tel.

Pauline Roussin-Bouchard az első francia helyen végzett ezen a New York-i tornán 15. hellyel és remek utolsó kártyával 69-ben (-3).

Agathe Sauzon is aláírta a top 20-ba a Trump Golf Links-en. Utolsó körében par alatt játszott, 71 (-1) pontnál az utolsó 18. helyért.

Az Aramco Team Series teljes rangsorának megtekintéséhez New Yorkban: cliquez ici.