Miután nagyszerű show-t adott nekünk a DP World Tour Championship alatt, és most a DP World Tour tagja, Collin Morikawa megerősítette jelenlétét az első jóváhagyott Rolex Series tornán: az Abu Dhabi HSBC Championshipen. Az északír Rory McIlroy is részt vesz ezen a tornán, amely jól bevált az európai naptárban.

© Getty kép

© Getty kép

Az új DP World Tour első számú Collin Morikawa a 2022-es DP World Tour szezonban debütál az Abu Dhabi HSBC bajnokságon. Az amerikaihoz csatlakozik Rory McIlroy őrnagy négyszeres győztese az Abu Dhabi Yas Links-en, amely abban a megtiszteltetésben részesül, hogy otthont adhat a DP World Tour 2022 szankcionált Rolex Series szezonjának első versenyének.

A múlt hónapban az Abu Dhabi Sports Council bejelentette, hogy a rangos torna első alkalommal kerül megrendezésre az Abu Dhabi Yas Links-ben, a Yas-szigeten, új fejezetet nyitva ezzel egy olyan eseménynek, amely már régóta része a European Tournak. amely továbbra is vonzza a sportágunk legnagyobb sztárjait.

Collin Morikawa csodálatos évet zárt a DP World Tour Championship győzelmével, első Rolex Series címével, és a 2022-es kampányt a DP World Tour Rankings címvédőjeként kezdi meg, miután legyőzte többek között a szintén amerikai Billy Horschelt.

A dubai győzelem mellett a világranglista második helyezettje a 2021-es nyílt bajnokságon elért győzelmet – második győzelmét őrnagyban –, majd a februári WGC-n – Workday Championship at The Concessionban elért golf-világbajnokságon szerzett címet.

„Alig várom, hogy visszatérhessek a Közel-Keletre, és először részt vegyek az Abu Dhabi HSBC bajnokságban” – mondta Morikawa. „Nagyszerű dolgokat hallottam az eseményről, és évről évre mindig vonzza a világszínvonalú pelotonokat, de tudom, hogy ez az év nagyon különleges lesz a Yas Links-en először. Ez egy olyan pálya, amelyről tudom, hogy rendkívül népszerű, és nagyon örülök, hogy a DP World Tour Rankings címvédőjeként kezdhetem ott a szezonomat. "

McIlroy eközben 12. alkalommal tér vissza az Abu Dhabi HSBC Championship-re, abban a reményben, hogy megszerezheti az első győzelmet. Az északír gyakran érintett, de mindig elbukott néhány lövést az első helyről. A 32 éves játékosnak négy második, valamint négy harmadik helye van.

A négyszeres főverseny-győztes 2021-es versenyét a DP World Tour bajnokság hatodik helyével zárta, szezonját pedig a nyolcadik helyen zárta a Race to Dubai-on.
McIlroy a múlt hónapban megnyerte a CJ Cup @Summit versenyét a PGA TOUR-on, és miután Morikawa megszerezte első győzelmét a sivatagban, a lenyűgöző duó ismét megmérkőzik a 2022-es szezonban a Közel-Keleten.

McIlroy hozzátette: „Sok boldog emlékem van az Abu Dhabi HSBC bajnokságról, és ismét alig várom, hogy elkezdhessem az évemet ezen a csodálatos tornán. A Yas Links egy látványos pálya, és új kihívást kínál, amelyet minden játékos élvezni fog. "

„Nyilvánvalóan a múltban többször is közel kerültem a győzelemhez, és remélem, vasárnap lesz esélyem először megnyerni ezt a trófeát. "

Először 2006-ban rendezték meg az Abu Dhabi HSBC bajnokságot az ikonikus Abu Dhabi Golf Clubban tizenhat éven keresztül, és miután erős örökséget építettek a Közel-Keleten, a Yas szigetére költözés Abu Dhabit nemzetközi sportközponttá teszi. az F1-es bajnoki szezon végén és az Ultimate Fighting Championshipen.

A Yas Island Abu Dhabi első számú szabadidős, kiskereskedelmi és szórakoztató központja, amely megnyitja az utat az emírség 2030-ra szóló gazdasági jövőképének támogatása felé. Az új helyszín egyedülálló keveréket kínál lélegzetelállító kilátással, első osztályú vendégszeretettel, valamint díjnyertes szabadidős és szórakozási lehetőségek széles skálájával. .

Collin Morikawával és Rory McIlroy-jal találkozunk ezen az Abu Dhabi HSBC bajnokságon január 20. és 23. között.