A meglepetésekkel teli utolsó forduló és a koreai In Gee Chun elleni rájátszás után végül Ashleigh Buhai nyerte meg ezt az AIG Women's Opent Muirfieldben. Céline Boutier aláírta a vasárnapi második legjobb kártyát. 67 (-4) eredménye a hetedik helyre teszi fel a tabellát.

Az AIG Women's Open buhai győztese, Boutier 7.

Ashleigh Buhai az AIG Women's Open győztese – Forrás: Tristan Jones / LET

A női szezon utolsó nagy tornája meghozta a döntését, és egy dél-afrikai Ashleigh Buhai-t koronázta meg. Az utolsó kör elején vezető Buhai, aki öt ütéssel megelőzte első üldözőit, megijedt az utolsó golfkörben a British Openen. A dél-afrikai egy kényelmes matraccal egész nap éllovas, a 15. lyukon tripla bogey-t követ el, és versenybe száll a címért. 72 lyukát végül a -10-nél fejezte be, akárcsak a koreai In Gee Chun.

Ashleigh Buhai egy négylyukú rájátszás során tudta, megragadja az esélyt, hogy megnyerje karrierje első nagy tornáját: az AIG Women's Opent.

In Gee Chun a második helyen végzett, a japán Hinako Shibuno pedig a dobogón végzett.

Minjee Lee, a világranglista második helyezettje a negyedik helyen végzett az eseményen -2-tel. Leona Maguire összesítette aláírta a nap legjobb lapját 7-tal (-66).

Céline Boutier lenyűgözött minket ezen a nagy versenyhéten. A múlt héten második a Trust Golf Women's Scottish Openen, a francia 1. helyezett az első fordulók során a helyes útra tudott kerülni, és bekerült a legjobb 10-be. Egy nehéz mozgalmas nap után Céline Boutier jól kezdte a visszatérést ezen a vasárnapon. a 67 (-4): három bogey, öt birdie és egy sas. Ezzel a 29. pozícióról a hetedik helyre lépett előre.

Az AIG Women's Open teljes ranglistájának megtekintéséhez kattintson ide.

Írta: Baptiste Laurensou.