Το Ladies European Tour μετακομίζει στην Τσεχία αυτή την εβδομάδα για το Tipsport Czech Ladies Open στο Royal Beroun Golf Club. Σε αυτή τη διοργάνωση θα λάβουν μέρος δέκα Γαλλίδες.

δέκα Γαλλίδες αφοσιώθηκαν στο Royal Beroun Golf Club - μέσω Twitter @LETgolf

Royal Beroun Golf Club – μέσω Twitter @LETgolf

Οι παίκτες του Ladies European Tour κάνουν στάση αυτή την εβδομάδα στην Τσεχία για το Tipsport Czech Ladies Open. Αυτό το παρ 72 των 5693 μέτρων θα υποδεχτεί παίκτες σε τρεις γύρους για συνολικό χρηματικό έπαθλο 200 €.

Ήταν ο Atthaya Thitikul, πέμπτος πλέον στον κόσμο, που κέρδισε τη διοργάνωση πέρυσι. Σήκωσε επίσης το τρόπαιο Rac to Costa Del Sol στο τέλος της σεζόν.

• Celine Herbin

Στην κατάταξη Race to Costa Del Sol κυριαρχούν ακόμη τρεις Σουηδοί, αλλά με διαφορετική σειρά από πριν από μερικές εβδομάδες, δηλαδή οι Linn Grant, Maja Stark και Johanna Gustavsson. Ο Linn Grant παραμένει σε δύο νίκες και ένα βάθρο στα τρία τελευταία του τουρνουά. Θυμίζουμε ότι κέρδισε στο Βέλγιο κατά τη διάρκεια του Mithra Belgian Ladies Open και στη συνέχεια κέρδισε το Scandinavian Mixed στη Σουηδία, ένα τουρνουά που εγκρίθηκε από το Ladies European Tour και το DP World Tour.

Οι πρώτες Γαλλίδες στην κατάταξη Race to Costa Del Sol είναι η Emma Grechi και η Agathe Sauzon στην 27η και 28η θέση κατά σειρά αξίας.

Για να βρείτε τον πλήρη πίνακα κατάταξης του πρώτου γύρου αυτού του Tipsport Czech Ladies Open: cliquez ici.