Céline Boutier (6.) (-7) és Perrine Delacour (24.) (-4.) Könnyedén teljesítette a vágást ma reggel a női ausztrál nyílt teniszbajnokságon, Adelaide-ban. A dél-koreai Inbee Park és az angol Jodi Ewart vezeti a labdát -10-nél.

Céline Boutier az Adelaide-i női Australian Open-en.

Céline Boutier, ezen a pénteken a női ausztrál nyílt teniszbajnokságon, Adelaide-ban. @Mark Brake

Céline Boutier folytatja jó szokásait. Az LPGA-pályán a szezon első két bajnokságán elért két legjobb 10 után, amelyet a múlt héten a Vic Openen elbukott kudarcot szenvedett el, a francia 1. helyezett visszatért a ranglistán. A Royal Adelaide 69-as par-jának 73-es, mindenféle bugyit tartalmazó kártyájának köszönhetően Clamart szülötte négy lövéssel találja magát a vezetők, Inbee Park és Jodi Ewart Shadoff mögött. Szép teljesítmény a jelenleg 4 éves Perrine Delacour számára ise a 70-es kártya elkészítése után sokkal eseménydúsabb: 4 bogyy, de 5 birdie és egy sas is!

Az LPGA Tour 19 alkalommal győztesen az Inbee Park kihasználta a 2-es lehetőségete forduljon ahhoz, hogy csatlakozzon Jodi Ewart-hez a verseny vezetőjéhez. - A kitűzésem következetes volt, akárcsak tegnap. Remélem, hogy ez a hétvégén is így lesz ”, bizakodott a dél-koreai karrierje után. Néhány olyan forduló, aki mindkét fordulón túl játszotta a par értéket, és nem teljesítette a vágást, a volt világranglista 1. helyét, Lydia Ko-t (+1), az ötszörös női Australian Open győztes Karrie Webb-t jelentette. (+2), valamint a legendás Laura Davies (+17), aki itt kétszer győzött.