Céline Boutier visszatér az Egyesült Államokba, hogy részt vegyen a VOA Classicon (Volunteers of America Classic), miután megnyerte a Solheim Kupát és a második helyet a Lacoste Ladies Open de France-on.

VOA Classic: Boutier, Herbin és Icher egyesíti erőit Texasban

Céline Boutier, Céline Herbin és Karine Icher – Fotók: D.R.

Céline Boutier csatlakozik francia honfitársaihoz, Céline Herbinhez és Karine Icherhez, akik már a Women in Tech Championship helyszínén voltak, ahol Karine Icher holtversenyben a 39. helyen végzett, Céline Herbin pedig nem jutott tovább. ez az utolsó torna az alapszezonban az ázsiai turné előtt, csökkentett létszámmal és utolsó lehetőséggel a teljes játékjog elnyerésére vagy a kártyák döntőjében való hely megszerzésére anélkül, hogy végigmenne a Q2-n, ahol Celine Herbin jelenleg regisztrált.

Tavaly a bajnokság 36 lyukúra csökkent a viharos időjárás miatt.

A VOA Classicról nem szabad kihagyni az indulásokat

(Minden megadott időpont párizsi idő szerint értendő)

Brooke Henderson, Bronte Law, Jeongeun Lee6 – 10. póló, 5:46

Brooke Henderson, Bronte Law és Jeongeun Lee6 – Fotók: D.R.

Brooke Henderson pályafutása ötödik fellépésén szerepel a Lone Star State-ben, és úgy tűnik, hogy folytatja sikerét Texasban, hiszen négy korábbi fellépésén a legjobb 25 között végzett. Az utóbbi időben folyamatosan a ranglista élén áll, legutóbbi három rajtja során két legjobb 5-ös helyezést ért el. A kanadai a harmadik győzelmét várja 2019-ben, ez lenne az első szezonja három győzelemmel az LPGA Touron.

Bronte Law ezen a héten debütál a VOA Classic-ban, miután ebben a szezonban harmadik lett a legjobb öt között. Law folytatni fogja azt a lendületet, amelyet a Team Europe csapatában sikeres Solheim-kupa debütálása után hozott létre.

Jeongeun Lee6 szintén először szerepel Dallasban, ami lesz az első LPGA-s rajtja a Cambia Portland Classic óta. Lehetősége lesz elnyerni az év Rolex újoncának járó Louise Suggs-díjat, a hét végén 751 ponttal kell vezetnie ahhoz, hogy megszerezze ezt a kitüntetést. Jelenleg 729 pontos előnye van a héten szintén pályára lépő Kristen Gillmannel szemben.

Ariya Jutanugarn, Georgia Hall, Brittany Altomare – 1. póló, 3:29

Ariya Jutanugarn, Georgia Hall és Brittany Altomare – Fotók: D.R.

Ariya Jutanugarn pályafutása ötödik alkalommal jelenik meg a héten a VOA Classicon. Jutanugarn szeretne felkapaszkodni, miután a múlt heti Indianapolisban játszott utolsó 56 rajtja során kihagyta az első vágást. A sorozat 2017 szeptemberéig nyúlik vissza, az Evian Championshipen.

Georgia Hall ezen a héten debütál a Volunteers of America Classic-ban, miután holtversenyben a kilencedik helyen végzett a Women in Tech Championshipben. Reméli, hogy a Solheim-kupa óta folytatja sikereit, ahol 4-0-0-ra sikerült nyernie az európai csapatnak.

Brittany Altomare is reméli, hogy a solheimi sikerét Texasba lovagolhatja. 29 egymást követő vágást hajtott végre, és idén háromszor került a legjobb 5 közé.

Hannah Green, Lizette Salas, Sung Hyun Park – 10. póló, 17:57

Hannah Green, Lizette Salas és Sung Hyun Park – Fotók: D.R.

Hannah Green először vesz részt a VOA Classicon a már lenyűgöző másodéves szezonban. Az ausztrál a legutóbbi hét rajtjából kettőt megnyert, köztük egy Major címet a KPMG Women's PGA Championshipen.

Lizette Salas először áll rajthoz a Solheim Kupa óta, és nemrégiben játszotta 2019 legjobb golfját. Salas zsinórban négyszer került a legjobb 15 közé, köztük a második az AIG Women's British Openen, mielőtt az Egyesült Államokat képviselte volna a Gleneaglesben. .

A VOA Classic uralkodó bajnoka, Sung Hyun Park úgy tűnik, hogy felépül egy kihagyott Indianapolis-i vágás után.