Az éllovas a Porsche European Open utolsó körében, szorosan mögötte Julien Brun, Victor Perez és a kék klán végül nem tudta felemelni a győzelmi trófeát, így Kalle Sammoja, a magasztos 64 (-8) szerzője maradt. az utolsó körben. Victor Perez végül a 3. helyen végzett.

Victor Perez nagyon közel van a duplához! - a Twitteren keresztül, @DPWorldTour

Victor Perez nagyon közel van a duplához! – a Twitteren keresztül, @DPWorldTour

Victor Perez ezen a héten ismét álmodozásra késztetett bennünket a Porsche European Openen. A hollandiai holland nyílt teniszbajnokság múlt heti győztese, Tarbaisék átvették a németországi torna irányítását a nehéz körülmények között játszott masszív golfjátéknak köszönhetően. Még szombaton is aláírt egy hole in 1-et a 2. pályán, mozgó napon, amikor 71-et (-1) szerzett. Az utolsó nap sajnos nem vált előnyére, az utolsó hét lyukon három bogey-t szerződtetett. Ezzel elengedi a hét kártya szerzőjét, a finn Samooja Kalle-t. 64 (-8), nyolc birdie-t játszott hiba nélkül, így kétütemű előnnyel nyert. Ez az első győzelme a DP World Tour-on. A világ 239. helyéről a 134. helyre ment.

Samooja Kalle a Porsche European Open győztese, Victor Perez 3. – Twitter @DPWorldTour

Samooja Kalle a Porsche European Open győztese – a Twitteren, @DPWorldTour

Victor Perez végül a 3. helyen végzett, és ismét helyet szerzett az OWGR-n, a 93. helyen végzett. Meghívást nyert a közelgő Brookline-i US Openre is. Ezzel az új remek teljesítménnyel a 18. helyre léphet fel a Race to Dubai-ban. Miután a múlt héten csatlakozott a világ legjobb 100-ához, a francia 1. helyezett megerősíti ezt a helyet, és fontos versenyekre is meghívást kaphat.

Franciáink pontszámai:

Julien Guerrier, az utolsó napon egy 69-es (-3) kártya szerzője 12 helyezést ért el, és -10-gyel a 10. helyen jutott fel a torna legjobb 1-ébe.

Julien Brun eközben lidérces napot élt. Vasárnap a 2. pozícióból indulva egy 80-as (+8)-as lappal tért vissza a klubházba, amit egy négyszeres bogey szennyezett be a 3. para 14-án. Végül a 34. helyen végzett.

Romain Langasque és Mike Lorenzo-vera a 40. helyen áll +5-tel.

Mathieu Pavon a hetét +6-nál a 47. pozícióban zárja.

Antoine Rozner az utolsó 71. körben par alatt játszik (-1), de az 51. helyen végzett +7-nél.

A Porsche European Open teljes ranglistájának megtekintéséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.