Amelia Lewis autót bérelt, hogy eljusson Jacksonville-ből (Atlanta) Atlantába az US Womens Open kvalifikációs tornájára. Nem tudta, hogy több időt tölt majd a Mustangjában a Netflix nézésével és szundítással, mint golflövésekkel. Pauline Roussin Bouchard osztozik az élen az US Womens Open előzetes selejtező ranglistáján Amelia Lewisszal és Alice Hodge-val.

US Women's Open: az áradások és a tornádó elhalasztja a kvalifikációt a harmadik napra

© Joe Hollis a Twitteren keresztül

A nap nagy részében zsinórban második nap volt várva a US Womens Open kvalifikációja a Druid Hills Golf Clubban, ahol 10 cm eső és egy közeli tornádó pusztított a hétfői pályán.

Kedden nem sokat javult a helyzet, mivel a játék 13 órakor folytatódott és 13: 48-kor ért véget.

Lewis naponta 3 és fél lyukat teljesített, és megosztja az első helyet -2 alatt par amatőrökkel, Pauline Roussin-Bouchard és Alice Hodge-val. Várhatóan három játékos vesz részt az amerikai női nyílt bajnokság 36 lyukú selejtező versenyén, amelyre június 3-6-án kerül sor San Franciscóban.

"A pályát elrontotta a szél és az eső"- mondta Lewis. - Volt néhány kidőlt fa, és nekik kellett megjavítaniuk a bunkereket és mindent.

Amikor megszólalt a tornádó-figyelmeztetés, Lewis elmondta, hogy a játékosok a klubház alatt lévő autószálló felé tartottak. Joe Hollis, a Druid Hills felügyelő a Twitteren közzétette, hogy a pálya hétfőn 10 cm csapadékot kapott, pontosan 2,5 cm-rel többet, mint április egész hónapjára. Kedden 17 órakor Hollis úr azt mondta, hogy további 2,8 cm eső esett, és este még nem állt el.

Az alabamai Kenzie Wrightnak eddig csak három gólja volt a kártyáján, és az egyik meghaladja a par értéket. Időjének legnagyobb részét Atlantában töltötte, vagy új szállodát próbált keresni. Szombaton Wright mesterképzést szerzett atlétikai vendéglátásban, vasárnap Atlantába utazott egy gyakorló körbe. Csütörtök reggel vissza kell térnie Tuscaloosa-ba egy COVID-19 tesztre, felkészülve a következő NCAA regionális versenyre.

A US Womens Open kvalifikációjának folytatását szerdán 10 órára tervezik.

"Csak remélem, hogy nem minden volt hiába"Wright mondta.