A 2019-es British Openen győztes japán Hinako Shibuno három ütéssel előbbre vette a vezetést a női US Openen. Öt francia nőből kettő folytatja a kalandot ezen a hétvégén. Az amatőr Pauline Roussin-Bouchard 20. és Perrine Delacour 29..

US Women's Open: Shibuno az élen, Roussin-Bouchard és Delacour keresztezi a vágást

US Women Open: Shibuno az élen - fotóhitel -Tristan Jones - LET

A mindössze 22 éves Hinako Shibuno, otthoni Mosolygó Hamupipőke becenevén, hét ütés alatt van, 36 lyuk után, a texasi Houstonban, a Bajnokok Golf Klubjának pályáján.

Shibuno hat birdie-t készített és csak két bogyt csinált a Jackrabbit pályán, a kettő közül az egyiket az első két körben használták, de azt mondta, hogy egyáltalán nem érzi magát "magabiztosnak", és ez játékmódja "nem hasonlított rá".

Az első üldöző egy svéd amatőr játékos, Linn Grant, 21 éves. Két kört tett meg egymás után 69-ben, és egyedül találta magát az amerikaiak, Amy Olson, Megan Khang és Kaitlyn Papp előtt.

A decemberi időjárási viszonyok (eső és szél) nem segítettek néhány játékost, amit az is destabilizált, hogy ezt az eredetileg júniusra tervezett Majort zárt ajtók mögött játszották. " Vicces, ha nem hallunk semmit, amikor mi madár vagyunk“, Magyarázta Shibuno, a tavalyi négyszeres győztes a japán LPGA turnén.

Még a tavalyi nagy bajnokság megnyerése sem volt elég ahhoz, hogy a japánok az LPGA Tour tagjává válhassanak. Túl fiatalnak, túl tapasztalatlannak érezte magát, és több japán LPGA munkára volt szüksége.

A terv az volt, hogy megvárjuk az év végét, és végigmegyünk a képesítő iskola LPGA változatán. Ezt a COVID-19 járvány miatt törölték. Az egyetlen mód most az Open megnyerése.

Arra a kérdésre, hogy ezúttal csatlakozik-e az LPGA-hoz, Shibuno természetesen mosolygott és válaszolt: " természetesen. "

A japánoknak azonnali hírnévvel kellett szembenézniük Japánban, ahol a női golf gyakran magasabb tévés nézőszámot szerez, mint a férfiak.

«Egyik napról a másikra névtelenségből sztárságba kerültem, és nem tudom, hogyan magyarázzam el, de úgy érzem, jó ember vagyok. "- mondta egy fordító. „Japánban, bár maszkot viseltem, az emberek felismernek. Természetesen ez a hivatásos golfjátékos célja. De nekem nehezebb vacsorázni, mint korábban. »

A világranglista 2. helyén álló koreai Kim Sei-young jelenleg csak a 14. helyen áll, miután pénteken 69-et játszott a Cypress Creek-ben. Ami honfitársát, Ko Jin-young-t, az első világranglistát illeti, a Jackrabbit zöldek 1-es péntekje után csak a 29. helyen áll.

Az amerikai Cristie Kerr, 2007-ben ennek a majornak a győztese, 69-et játszott a másik pályán, Cypress Creek pályáján, ahol a torna véget ér. A 6. hely holtversenyben van, amikor nemrégiben megsérült a bordája egy autóbalesetben ... golf.

Céline Boutier tavaly ötödik +4-nél (146), hirtelen hiányzik a +3-nál beállított vágás, ez sem működik a két másik amatőr játékos, Agathe Laisné (81. +5-nél) és Lucie Malchirand esetében, 17 éves, 120-tól +9-ig. A következő két fordulóra a Cypress Creek-en kerül sor a Champion golfpályán.

A US Open nők ideiglenes általános besorolása a 2. forduló után pénteken két pályán játszott a texasi Houstonban, a Champions Golf Clubban (par 71.):

1. Hinako Shibuno (JPN) -7 (68-67)

2. Linn Grant (SWE) -4 (69-69)

3. Kaitlyn Papp (USA) -3 (71–68)

. Megan Khang (USA) -3 (70–69)

. Amy Olson (USA) -3 (67–72)

6. Lindsey Weaver (USA) -2 (70–70)

. Sarah Schmelzel (USA) -2 (71-69)

. Ashleigh Buhai (RSA) -2 (71-69)