Francia nőink egész évben vibráltatnak minket a különböző körökben, legyen szó díszhelyekről vagy a dróton elcsípett győzelmekről. Visszatekintés egy különösen ragyogó 2021-es szezonra a francia női golf feltörekvő sztárjai számára.

Az idei év különösen gazdag volt a francia női golf számára a teljesítmények és a győzelmek között. Az LPGA és a LET Q-Schools emellett lehetővé tette a franciák számára, hogy ragyogjanak, és új kategóriákat szerezzenek a 2022-es szezonra.

Céline Boutier 2020-hoz hasonlóan a francia ranglista élén végez: a világranglistán a 28. helyen áll. Az idei év egy újabb ragyogó év lesz Céline Boutier számára, aki megnyerte a Lacoste Ladies Open de France-t a Médoc golfpályán, majd megszerezte második címét az LPGA Touron az Acer által bemutatott ShopRite LPGA Classicon. Szezonját remekül zárta a harmadik hellyel a záró LPGA tornán, miután hosszas küzdelemben a győzelemért: a CME GROUP TOUR BAJNOKSÁGON.

• Manon Gidali a Cape Town Ladies 3. fordulóján, nyitva: 08/04/2021

Céline Herbin a US Women's Openen is ragyogott egy szép 14. hellyel ezen a kemény tornán.

A fiatal kék hőstettei

A fiatal játékosok ebben az évben ragyogtak, minden tapasztalatot alkalomként éltek meg, hogy kifejezzék magukat.

Miután 2021-ben profivá vált, Pauline Roussin-Bouchard nem hagyja abba a ranglétrán. A profi versenyen való második indulásától kezdve megszerezte első győzelmét a Didriksons Skaftö Openen (Svédország). Három héttel később a Lacoste Ladies Open de France-on a dobogón végzett egy szép harmadik hellyel.

A dél-karolinai egyetemi bajnok bravúros egyesült államokbeli pályafutása után tehetségesen játszotta a játékát, hogy a lehető leggyorsabban elinduljon az LPGA Touron. Megnyerte a kvalifikációs verseny II. szakaszát, mielőtt második lett a Q-Series maratonon. Ezzel elnyerte játékjogát az LPGA Tour 2022-es szezonjára.

Nagyszerű történet alakult ki Olaszországban Lucie Malchirand első profi győzelmével. Amatőrként még csak a második LET-tornáját játszotta, 18 évesen megnyerte a Ladies Italian Opent.

Marine Griffaut és Charlotte Liautier a Montauban Ladies Open és a Santander Golf Tour Barcelona, ​​LETAS versenyek megnyerésével amatőr státuszú profi tornát is elértek.

Charlotte Liautier jövőre fejlődik a Ladies European Tour-on, miután megszerezte játékjogát a Q-School LET alatt. Elkíséri Agathe Laisné, Anne-Charlotte Mora és Manon Gidali, aki idén győztes a Sunshine Touron.

Agathe Laisné a Q-sorozatban elért 22. helyének köszönhetően bizonyos LPGA Tour versenyeken is részt vehet majd.

Az amerikai másodosztályban játszó Emma Broze, a Symetra Tour is kiemelkedett a ranglista élén, megnyerve a Danielle Downey Credit Union Classicot.

Írta: Baptiste Laurensou.